Program społeczny Szkoła bez przemocy

image003.pngPROGRAM SPOŁECZNY DZIENNIKÓW REGIONALNYCH I FUNDACJI GRUPY TP

Program społeczny „Szkoła bez przemocy" zainicjowało i prowadzi od wiosny 2006 roku 16 dzienników regionalnych dwóch grup wydawniczych - Media Regionalne i Polskapresse. Od września 2006 do grona Organizatorów dołączyła Fundacja Grupy TP. Celem Programu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.    Od kwietnia 2006 do sierpnia 2007 na łamach dzienników regionalnych ukazało się ponad 2000 tekstów, z których ponad połowę stanowiły materiały poradnikowe i prezentacja dobrych praktyk.

Program jest prowadzony pod patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Program „Szkoła bez przemocy" swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę. W działaniach Programu biorą udział wszystkie szkoły, które do niego przystąpiły.

Rada programowa

W skład Rady Programowej kampanii wchodzą eksperci, którzy nadzorują przebieg kampanii, a w szczególności wyznaczają standardy przeciwdziałania przemocy w szkole. Nasi eksperci współpracują również przy opracowywaniu materiałów metodycznych i edukacyjnych dla szkół.

Członkowie Rady:

Joanna Pilcicka - Prezes Media Regionalne Polska

Dorota Stanek - Prezes Grupy Wydawniczej Polskapresse

Danuta Kowalska  - Prezes Zarządu Fundacji Grupy TP

dr hab. Anna Giza - Poleszczuk - socjolog, pracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego

Ewa Czemierowska - psycholog, Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki Szkolnej "Spójrz Inaczej"

prof. Janusz Czapiński - doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny UW, psycholog społeczny, pracuje na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

Jacek Michałowski - psycholog, dyrektor programowy w Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Organizatorzy Programu

Dzienniki regionalne