40-lecie nadania imienia szkole - 1976-2016 r.

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

ecdl_logo_en.gifEuropejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL (European Computer Driving Licence) zaświadcza, że jego posiadacz potrafi prawidłowo realizować przy pomocy mikrokomputera podstawowe zadania, takie jak: edycja tekstów, wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego czy też sieci komputerowej. Kontrola tych umiejętności jest realizowana jako 7 egzaminów, w tym 1 teoretyczny i 6 praktycznych. Egzaminy pokrywają następujące obszary zastosowań mikrokomputerów i technologii informatycznej:

1. Podstawy technik informatycznych
  2. Użytkowanie komputerów
  3. Przetwarzanie tekstów
  4. Arkusze kalkulacyjne
  5. Bazy danych
  6. Grafika menedżerska i prezentacyjna
  7. Usługi w sieciach informatycznych

Egzaminy te sprawdzają podstawowe umiejętności, potrzebne zarówno w pracy zawodowej jak i coraz częściej w życiu codziennym każdego obywatela Europy.

Certyfikat Umiejętności Komputerowych zwiększa  możliwości znalezienia zatrudnienia dla szerokich grup społeczeństwa, a w szczególności dla osób:

• szukających po raz pierwszy pracy, a więc wkraczających na rynek pracy;
  • powracających do pracy po dłuższej przerwie (np.  kobiety po urlopie macierzyńskim);
  • poszukujących pracy, którzy szybciej ją znajdą posiadając odpowiednie umiejętności wykorzystania komputerów;
  • poszukujących (lub podejmujących) pracy w innych krajach europejskich.

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jest jednolity w całej Europie i służy:

• przygotowaniu obywateli Europy do życia w Społeczeństwie Globalnej Informacji;
  • podniesieniu poziomu umiejętności wykorzystania mikrokomputerów w pracy zawodowej i życiu codziennym;
  • wprowadzeniu i ujednoliceniu bazowego poziomu kwalifikacji, niezależnego od kierunku i poziomu wykształcenia pracowników;
  • opracowaniu modelu edukacji w zakresie użytkowania mikrokomputerów;
  • umożliwieniu przemieszczania się pracowników pomiędzy krajami w ramach Wspólnoty Europejskiej.

Fakt zdania egzaminów z poszczególnych modułów jest odnotowywany przez egzaminatora w Europejskiej Karcie Umiejętności Komputerowych. Jest ona wymieniana na Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych po zdaniu wszystkich 7 egzaminów w ciągu maksymalnie 3 lat. Jest więc czas na przygotowanie się, poznanie możliwości wykorzystania mikrokomputerów w pracy i uzyskanie ECDL.

Certyfikat ECDL zachowuje swoją ważność bezterminowo.

Cennik opłat związanych z ECDL:

L.p.

Pozycja

Kwota

1

Europejska Karta Umiejętności Komputerowych (przystąpienie do programu certyfikacji ECDL)

50,00 PLN (40,00 PLN)

2

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

50,00 PLN (40,00 PLN)

3

Dodatkowy Certyfikat ECDL w postaci karty plastikowej ze zdjęciem

25,00 PLN (25,00 PLN)

4

Opłata egzaminacyjna jednego modułu

35,00 PLN (25,00 PLN)

przelew na konto ZG PTI

W nawiasach podane zostały opłaty zniżkowe, które dotyczą:

• młodzieży szkolnej i akademickiej

Wszystkie opłaty są wnoszone na konto ZG PTI:

PTI ZG Warszawa
Bank BPH S.A. O/Warszawa
18 1060 0076 0000 4110 4000 0475

Egzaminatorzy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie:

• Anna Konieczka
  • Tomasz Kurpiel
  • Elzbieta Magdziarz

Osoby zainteresowane mogą uzyskać szczegółowe informacje u egzaminatorów.

Więcej informacji o ECDL znajdziesz na stronie: www.ecdl.com.pl

interklasa