STYPENDIUM FUNDACJI EFEKT MOTYLA

fundacja efekt motylaFundacja Efekt Motyla otwiera nabór wniosków o stypendium na rok szkolny 2018/2019! Wszystkich uczniów VII klasy szkoły podstawowej, II i III klas gimnazjum oraz i szkół średnich w roku szkolnym 2017/18 mieszkających na terenach wiejskich zachęcamy do zapoznania się z naszym programem stypendialnym. Stypendium ma charakter naukowo – socjalny, a więc jest przeznaczone dla osób najbardziej uzdolnionych i znajdujących się jednocześnie w trudnej sytuacji materialnej.

Ponadto, dla wybranych stypendystów Fundacja organizuje weekend motywacyjny w Warszawie w październiku 2018r.

Jak aplikować?

Wypełniając wyłącznie elektronicznie wniosek o przyznanie stypendium i przesyłając go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. wraz ze skanem świadectwa szkolnego za rok 2017/2018.

Wniosek do pobrania: https://goo.gl/W2pQto

Do kiedy można składać wnioski?

Na zgłoszenia czekamy w dn. 1-15 lipca 2018r.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Stypendium jest adresowane do uczniów, którzy spełniają łącznie wszystkie poniższe warunki:

- wykazują wysokie wyniki w nauce;

- pochodzą z terenów wiejskich;

- mają niewysoki dochód w rodzinie.

Ile wynosi stypendium?

Stypendium wypłacane jest przez 10 miesięcy roku szkolnego 2018/2019 w transzach po 300 zł miesięcznie.

Czy istnieje próg dochodowy, od którego można ubiegać się o stypendium?

Nie ustalamy progu dochodów z góry – spośród nadesłanych wniosków wybieramy osoby najbardziej uzdolnione i jednocześnie będące w najtrudniejszej sytuacji materialnej.

Czy można ubiegać się o stypendium po ukończeniu 18 roku życia?

Nie, stypendium przeznaczone jest dla osób niepełnoletnich, które nie osiągnęły 18 roku życia w momencie złożenia wniosku o przyznanie stypendium.

Kto może się ubiegać o stypendium?

Niepełnoletni uczniowie VII klasy szkoły podstawowej, II i III klas gimnazjum i szkół średnich (licea, technika i szkoły zawodowe) mieszkający na terenach wiejskich.

Więcej informacji o stypendium:

www.papilionis.org

www.facebook.com/FundacjaEfektMotylaEffectusPapilionisFoundation/

Pytania prosimy kierować pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

WNIOSEK

Wniosek o stypendium