XVI Regionalny Konkurs Matematyczny

XVI regionalny konkurs matematyczny7 czerwca 2018 r. uczniowie klas I mieli kolejną okazję do zmierzenia się w matematycznych zmaganiach. W tym dniu w naszej szkole odbył się XVI Regionalny Konkurs Matematyczny, w którym udział wzięli uczniowie z powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, gnieźnieńskiego, pilskiego, poznańskiego oraz złotowskiego (łącznie 46 osób).

Głównym celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów, rozwijanie ich uzdolnień, zainteresowań matematycznych oraz pobudzanie do twórczego myślenia. Głównym zadaniem natomiast stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia i porównania posiadanego poziomu wiadomości i umiejętności matematycznych.

Uczeń naszej szkoły Jakub Cwigon znalazł się wśród nagrodzonych zajmując V miejsce w kategorii techników. Serdecznie gratuluję uczniowi i jego opiekunowi –Danucie Mościckiej-Patalas.

Danuta Karpińska