blank

Warsztaty „Innowatorium. Tydzień Przedsiębiorczości” dwukrotnie w Czarnkowskiej „Górce”

innowatorium1XXXVII edycja Ogólnopolskiego Projektu „Innowatorium. Tydzień Przedsiębiorczości” została zorganizowana w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie w terminach 21 – 25 maja oraz 4 – 8 czerwca 2018 roku. Uczniowie klas 1 EH, 2 LE, 3 Ek oraz 1 M4, 1 LŻ codziennie uczestniczyli w warsztatach z zakresu zarządzana i ekonomii prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Organizatorem projektu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

            innowatorium2Głównym celem codziennych spotkań młodzieży z prowadzącymi zajęcia było zainspirowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania, wzbudzanie proaktywnych postaw, zainteresowanie studiowaniem na kierunkach ekonomicznych, a także promocja Olimpiady Przedsiębiorczości.

            Każdy dzień warsztatowy poświęcono odrębnemu blokowi tematycznemu. Pan Bartosz Marcinkowski przedstawił młodzieży problem strategii przedsiębiorstw podczas wykładu „Zarządzanie strategiczne w praktyce gospodarczej”. Zajęcia rozpoczęły się od części merytorycznej, która była wprowadzeniem do warsztatów i ćwiczeń pozwalających wykorzystać praktycznie zdobytą wiedzę z przedsiębiorczości. Kolejne zajęcia prowadzone przez Panią Annę Jancz dotyczyły miękkich elementów zarządzania. Temat zajęć „Miękkie zarządzanie jako klucz do sukcesu” został przedstawiony w części wykładowej, a następnie młodzież pracując w grupach opracowała własne projekty organizacyjne przedsiębiorstwa. Tematyką trzecich warsztatów były finanse i opodatkowanie, które młodzieży przybliżyła Pani Ewelina Kuberska. Spotkanie z Panią Urszulą Garnczarek-Bąk dotyczyło zarządzania zasobami ludzkimi, a konkretnie wyznaczania ścieżki kariery zawodowej, profesjonalnego tworzenia dokumentów aplikacyjnych, przygotowania uczniów do wejścia na rynek pracy. Ostatni warsztat z działu marketing przeprowadził Pan Sebastian Narojczyk. Temat „Znaczenie działalności marketingowej w praktyce gospodarczej” został przedstawiony i szeroko omówiony podczas części wykładowej i ćwiczeniowej zajęć.

            Po zakończeniu Projektu „Innowatorum. Tydzień Przedsiębiorczości” szkoła oraz uczestnicy otrzymali Certyfikaty Edukacji Ekonomicznej. Ponadto najaktywniejsi uczniowie, po każdym dniu warsztatowym otrzymali nagrodę książkową. Szkolna biblioteka także wzbogaciła swoje zasoby o publikacje z dziedziny ekonomii.

            Przeprowadzone zajęcia dały uczniom solidne podstawy do wdrażania przedsiębiorczości w życie codzienne, a także miejmy nadzieję pozwolą im w niedalekiej przyszłości rozwinąć skrzydła w funkcjonowaniu w życiu gospodarczym.

Anna Bednarek, Izabela Rybarczyk

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information