blank

Szkolni Mistrzowie Języka Niemieckiego

szkolni mistrzowie j niemDnia 15 maja 2018r. odbyła się X edycja szkolnego konkursu języka niemieckiego „Schulmeister von Deutsch”. Celem konkursu jest przede wszystkim popularyzacja języka niemieckiego wśród młodzieży.

Każdego roku konkurs cieszy się wysoką frekwencja. W tym roku nie było inaczej. Ponieważ rywalizacja odbyła się z podziałem na dwie kategorie, do udziału zgłosiło się 29 uczniów klas pierwszych oraz 23 uczniów klas drugich i trzecich. W celu wyłonienia zwycięzcy, uczniowie rozwiązywali test gramatyczno-leksykalnego. Nad prawidłowym przebiegiem językowych zmagań czuwali Pani Joanna Zielsdorf - Majewska oraz Pan Łukasz Naplocha.

O bardzo wyrównanym poziomie rywalizacji może świadczyć fakt, że różnica uzyskanych punktów między pierwszym a trzecim miejscem była minimalna. Po skrupulatnym zliczeniu punktów na podium znaleźli się:

w kategorii klas pierwszych:

  1. ex aequo Patrycja Erdmann 1 IB i Patryk Libera 1 IB
  2. ex aequo Natalia Grupińska 1 EH i Ewelina Walkowiak 1 LŻ
  3. Dawid Jusik 1 LŻ

w kategorii klas drugich i trzecich:

  1. Stanisława Graś 2 IŻ
  2. Hubert Naplocha 2 BZ
  3. Małgorzata Niżyńska 2 IŻ

Mamy przyjemność poinformować, że Szkolnymi Mistrzami Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2017/2018 zostali

Patrycja Erdamann, Kacper Libera oraz Stanisława Graś.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w zmaganiach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i wszystkich zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu.

Pamiętajcie, że Übung macht den Meister….Übung macht den Schulmeister von Deutsch!

Joanna Zielsdorf - Majewska, Łukasz Naplocha

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information