blank

Olimpijskie złoto dla MILENY z powiatowej „Górki”, nasze srebro dla Wielkopolski Północnej

milena olimp zlotoMILENA SZYMKOWIAK, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Reprezentacja okręgu Wielkopolska Północna 27 maja br. do ZŁOTA Mileny dołożyła SREBRO, za drugie miejsce w tej Olimpiadzie. 

„Pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem” - Konfucjusz trafił w samo sedno i przedstawił prosty klucz do zdobywania wiedzy i umiejętności, czarnkowska „Górka” stara się go używać. Słowa te stały się mottem jednej z najważniejszych i najtrudniejszych szkolnych olimpiad zawodowych - Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości o tytuł „Młodego Innowatora”, która odbyła się w dniach 25–27 maja w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Do Niska przyjechało 27 drużyn zwycięzców eliminacji okręgowych z całej Polski. Honorowy patronat nad Olimpiadą objęli m.in. Prezes Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej dr Alicja Adamczak oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

mobilizacja prze finałem JP opiekun i uczniowie kopiaOkręg Wielkopolska – Północna w finale reprezentowali: Milena Szymkowiak, technikum ekonomiczne – ZSP Czarnków, Monika Cieślak, technikum ekonomiczne ZSP we Wrześni, Mateusz Cieluszek – technikum mechatroniczne ZSP w Czarnkowie, którymi opiekował się i przygotowania w finale koordynował dyrektor ZSP w Czarnkowie Jan Palacz. Przez dwa dni uczniowie zmagali się z częścią pisemną, w trzecim dniu finału centralnego znalazło się 12 laureatów, odpowiadających na wylosowane w 4 tematycznych rundach pytania. W ostatecznej klasyfikacji Mateusz Cieluszek uzyskał tytuł Finalisty olimpiady, znacznie przekraczając wymagane 50% punktów z eliminacji dnia pierwszego i próg 60% w dniu drugim. Tym samym jest pierwszym uczniem, który tak wysoki wynik uzyskał startując po raz pierwszy w klasie I technikum. BRAWO MATEUSZ! Milena i Monika były po 2 częściach na czele stawki i wystąpiły w finale ustnym zarezerwowanym dla laureatów. Tak dobre wyniki w części indywidualnej uplasowały okręg Wielkopolska - Północna na II miejscu w klasyfikacji drużynowej. BRAWO MILENA, MONIKA i MATEUSZ! W trzecim dniu od pierwszej do ostatniej rundy na prowadzeniu była Milena. Po ostatniej jej wypowiedzi otrzymała głośne oklaski i radosne okrzyki – MILENA SZYMKOWIAK!!! Warto dodać, że tegoroczna zwyciężczyni brała udział w finale po raz trzeci, dwukrotnie zdobyła tytuł Finalisty i tytuł Laureata, od dwóch lat jest najlepsza w Wielkopolsce, a od 27 maja 2018 roku - podobnie jak kilka lat wcześniej Andrzej Turlej z czarnkowskiej „Górki” - udowodniła, że można zdobyć I miejsce w Polsce!

złota i srebrna Milena kopiaOlimpiada dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie oraz dla Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie jest sztandarowym „produktem” z długą listą wybitnych osiągnięć i sukcesów uczniów, laureatów i finalistów olimpiady. Sukces uczniów był wynikiem konsekwentnej, ciężkiej pracy, pod okiem opiekuna uczniów mgr inż. Artura Kopka, który dba o dobre tradycje szkoły. Znaczący sukces uczniów jest odzwierciedleniem ich pasji do zdobywania wiedzy, a tym samym podnoszenia aktywności młodzieży uzdolnionej. BRAWO MILENA, Mateusz i Monika, którzy ponadto uzyskali zaświadczenia zwalniające z części egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Jak podkreślono w podsumowaniu Olimpiady na tegorocznych zwycięzców czekają prestiżowe kierunki studiów na wyższych uczelniach, gdzie uzyskali zaproszenie - przysłowiowe „indeksy na studia”.

A. Kopka

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information