blank

„Dzień z prawem - Warsztaty w Ministerstwie Sprawiedliwości”

min spraw wwaDnia 17 maja młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego                               w Czarnkowie wraz z opiekunami uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych                                 w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie.

Dzień z prawem to program edukacyjny w Ministerstwie Sprawiedliwości skierowany dla uczniów szkół średnich. Celem projektu jest umożliwienie młodzieży zdobycia wiedzy dotyczącej funkcjonowania administracji rządowej i wymiaru sprawiedliwości. Z programu tego skorzystali uczniowie technikum z klasy II LE i III HB wraz z opiekunami. Program Warsztatów obejmował min. spotkanie z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Panem Ministrem Michałem Wójcikiem, wykład „O administracji rządowej” połączony                           z warsztatami przeprowadzony przez Specjalistę w Departamencie Spraw Rodzinnych                                   i Nieletnich, wykład sędziego Pani Anety Matosek – Kozdój połączony z symulacją rozprawy sądowej, przeprowadzonej z udziałem naszej młodzieży. Ponadto umożliwiono nam zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ulicy Rakowieckiej.

min spraw wwa1Na potwierdzenie udziału naszej młodzieży w wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości podnoszących ich wiedzę     o prawie w ramach programu „Dzień z prawem” szkoła otrzymała z rąk Pana Ministra Michała Wójcika „Certyfikat uczestnictwa”. Zespół do spraw Edukacji Prawnej Departament Spraw Rodzinnych i Nieletnich na zakończenie spotkania przygotował dla uczestników warsztatów poczęstunek.

Edukacja naszej młodzieży prowadzona w szkole i poza nią pozwala wyposażyć ich                                 w wszechstronną wiedzę. Udział młodzieży w warsztatach w Ministerstwie Sprawiedliwości pozwolił skonfrontować ich dotychczasową wiedzę i poglądy z uniwersalnymi wartościami oraz literą prawa, a także zdobyć nowe cenne doświadczenia.  

Edukacja prawna młodzieży naszej szkoły obejmuje wiedzę na temat podstawowych praw oraz obowiązków, funkcjonowania profilaktyki i zwalczania przestępstw a także funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Ma na celu zapobieganie wykluczeniu prawnemu w dorosłym życiu oraz uwrażliwieniu na potrzebę zachowania porządku prawnego. Szczególną wartość w edukacji prawnej naszej młodzieży mają podejmowane przez dyrekcję i nauczycieli szkoły metody aktywizujące oraz zajęcia praktyczne poruszające zagadnienia prawne. Zastosowanie działań profilaktycznych ma na celu wykrycie problemów dorastającej młodzieży, zapobieganie ich demoralizacji, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, radzenie sobie w trudnych sytuacjach, pobudzenie do podejmowania słusznych decyzji.  

 

Opiekunowie

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information