blank

MOBILNA ŁADOWARKA ROWEROWA USB zwyciężyła!!! Sukces absolwenta „Górki”.

mobilna ladowarka usbKoniec szkoły nie zawsze oznacza rozstanie z jej murami. Przykładem może być tegoroczny absolwent naszej szkoły – Szymon Chmielewski. Ten uzdolniony technik mechatronik od kilku miesięcy w zaciszu pracowni mechatronicznych Centrum Edukacji Zawodowej pracował nad kolejnym projektem. Tym razem zbudował MOBILNĄ ŁADOWARĘ ROWEROWĄ USB, która posłużyć może do ładowania wszechobecnych urządzeń telekomunikacyjnych w trakcie jazdy rowerem.

W dniu 15 maja 2018 roku wykonana przez niego metodą projektu praca była prezentowana w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu i stała się przedmiotem zmagań na okręgowym etapie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok A. Zmagania te miały charakter naukowo – techniczny, a ich celem było zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym. Podczas olimpiady Szymon wraz z opiekunem Panem Arturem Kopka mieli okazję prezentować pracę lokalnym przedsiębiorcą, zaproszonym gościom i uczniom.

Sąd konkursowy obradował przez kilka godzin. W skład komisji wchodzili profesorowie wyższych uczelni z Wielkopolski, członkowie Wielkopolskiego Klubu Techniki i Racjonalizacji w Poznaniu, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz przedstawiciele wielkopolskich organizacji odpowiedzialnych za wdrażanie innowacyjnych technologii. Zmaganiom tym patronował Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak oraz Wielkopolski Kurator Oświaty Pani Elżbieta Leszczyńska.

Finał był niezwykle zaskakujący. Projekt ucznia naszej szkoły zajął I miejsce w kategorii E – pomysł ekologiczny. Zgodnie z regulaminem olimpiady praca ta będzie reprezentować okręg Wielkopolska Północna na eliminacjach centralnych olimpiady organizowanych przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów w Warszawie na przełomie maja i czerwca.

Warto podkreślić duży wkład czasowy i zaangażowanie ucznia w powstanie tej pracy. Trzymając kciuki życzymy powodzenia na etapie centralnym.

Artur Kopka

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information