blank

Wielki sukces uczniów Górki

owitOlimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok B jest interdyscyplinarną rywalizacją, która w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego ma wieloletnie tradycje. Olimpiada ma na celu zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym. Efektem takich działań jest zachęcenie uczestników Olimpiady do podejmowania samodzielnych działań o charakterze proinnowacyjnym, jak i również poszerzenie ich wiedzy.

W ubiegły piątek, 11 maja 2018 roku uczniowie Milena Szymkowiak (3 TEK), Dominika Ślęga (2 EK) i Mateusz Cieluszek (1 BM), kształcący się w zawodach technik ekonomista i technik mechatronik wzięli udział w tych zmaganiach na szczeblu regionalnym organizowanym przez Wielkopolski Klub Techniki i Racjonalizacji w Poznaniu. Po wieloetapowych zmaganiach w klasyfikacji indywidualnej Milena Szymkowiak uplasowała się na I miejscu, Mateusz Cieluszek na 3, a Dominika na 6 miejscu. Drużynowo uczniowie zajęli II miejsce. Zwycięscy reprezentować będą okręg Wielkopolska Północna na szczeblu centralnym tych zmagań w Nisku.

Warto dodać, że uczniowie szkoły od siedmiu lat zajmują czołowe miejsca w etapie okręgowym i centralnym tych zmagań, reprezentując nasz okręg w finałach olimpiady. Tegorocznymi reprezentantami szkoły będzie Milena i Mateusz, a ich opiekunem nauczyciel Artur Kopka.

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information