blank

WIELKI SUKCES KAMILA

k januszkiewicz grand prix9 maja 2018 roku. To był niezwykły dzień… 5 godzin w pociągu do Warszawy, 1,5 godziny w autobusie w korkach. Upał, obnoszące się ciemnymi chmurami niebo. Dotarliśmy do Ośrodka Kultury „Arsus” na warszawskim Ursusie krótko po 17.30 zziajani ( po szybkim dwukilometrowym marszu z przystanku) i spoceni. Do Gali Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenkarskiego „Tulipanada” pozostało pół godziny i tyle na to, aby Kamil zdążył rozgrzać gardło. Wystąpiło 21 laureatów w przedziale wiekowym od 6 – 18 i więcej lat (najstarsza wykonawczyni miała ok. 60 lat). Wykonania były naprawdę profesjonalne, gdyż większość z wyróżnionych w tegorocznej edycji „Tulipanady” to uczniowie szkół muzycznych i artystycznych.

Po występach nastąpiło wręczenie nagród. Kategoria wiekowa powyżej 18 lat …. 3 wyróżnienia, 3, 2 i 1 miejsce. Nie padło nazwisko Kamila, choć został zaproszony jako laureat. W pierwszym momencie nie wiedzieliśmy, o co chodzi, konsternacja… Może nastąpiła pomyłka? Po chwili odczytano kolejny werdykt – nagroda Grand Prix. Na scenie pojawił się wielki slajd z nazwiskiem Kamila Januszkiewicza. Zaskoczenie? Może w pierwszej chwili, ale potem ogromna radość, łzy szczęścia (z mojej strony) i przekonanie, że decyzja jury była słuszna. Rozległy się potężne brawa. Po wręczeniu nagrody przez burmistrza dzielnicy Ursus Kamil zbierał gratulacje, pozował do zdjęć – jak na gwiazdę przystało.  Już nie przeszkadzało nam to, że trzeba znaleźć przystanek,  godzina w autobusie, aby dotrzeć na Dworzec Centralny, 5 godzin w pociągu i powrót nad ranem. To był naprawdę niezwykły dzień…

Na podkreślenie zasługuje fakt, że w tegorocznym konkursie prawie 500 wykonawców oceniali jurorzy związani z polskim rynkiem muzycznym i Operą Narodową. Zmagania odbywały się w dwóch etapach: 9 kwietnia i 22 kwietnia. W tym roku starsi wykonawcy mieli do zaprezentowania piosenki z repertuaru Wojciecha Młynarskiego. Kamil wywalczył sobie tę zaszczytną nagrodę piosenkami: „Bądź moim natchnieniem” oraz „Lubię wracać tam, gdzie byłem już”. Kamilowi serdecznie gratulujemy!

Justyna Łopatko 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information