blank

Festiwal Nauk

festiwal nauk 2018Festiwale to co raz bardziej popularna forma nauki; często organizowane przez uczelnie wyższe, umożliwiają poznanie naukowego punktu widzenia na wiele problemów i zjawisk życia codziennego.

Takie święto nauki odbywa się też corocznie w naszej szkole. W tym roku w festiwalu uczestniczyło około 400 uczniów gimnazjów powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Pomysł zaciekawienia nauką w taki sposób cieszy się bardzo dużą popularnością - z każdym rokiem wzrasta liczba zainteresowanych. Uczestnikami festiwalu byli uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Czarnkowie, Połajewie, Gębicach, Jędrzejewie, Drawsku, Ludomach, Młynkowie i Romanowie Dolnym. Impreza odbyła się dzięki wsparciu budżetu Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

Po powitaniu uczestników i przedstawieniu programu imprezy, na scenie zaprezentowała się grupa teatralna „Twarzą w twarz”; następnie głos oddano instruktorom z Fundacji Miasto Nauki ze Szczecina. 15 lat doświadczeń przeprowadzanych na scenie i zamiłowanie do ciągłego odkrywania tajników nauki zaowocowały dużym profesjonalizmem prowadzących. Instruktorzy zaprezentowali pokazy: fizyczny, chemiczny oraz z wykorzystaniem ciekłego azotu.

Uczniowie gimnazjum mieli okazję zwiedzać klasopracownie oraz uczestniczyć w pokazach, zajęciach otwartych i konkursach orgaznizowanych przez nauczycieli Centrum Edukacji Zawodowej oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji imprezy.

 Danuta Karpińska

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information