blank

II Sesja Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego za nami!

II sesja sejmikuReprezentantki powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego, uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie: Weronika Bielejewska, Diana Ryżek, koleżanki z klasy 2 Technikum logistycznego, brały czynny udział w obradach plenarnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, 26 kwietnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Jak znalazłyśmy się na obradach? Wszystko rozpoczęło się reprezentowaniem czarnkowskiej „Górki” w eliminacjach powiatowych programu „Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego”, w których musiałyśmy wykonać zadanie rekrutacyjne na temat „Marzenia Wielkopolan o wolnej Polsce. Jak uczcić stulecie odzyskania niepodległości?" oraz zaprezentować je przed komisją konkursową powołaną przez Starostę Czarnkowsko – Trzcianeckiego, w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie. Udało nam się uzyskać największą liczbę punktów spośród zgłoszonych uczestników z naszego powiatu, odebrać z rąk Zarządu Powiatu gratulacje, życzenia i nagrody, a finałem była II Sesja Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, na temat „Młodzi Wielkopolanie o patriotyzmie w XXI w.”

W Sesji udział wzięło 81 młodzieżowych radnych z całego województwa wielkopolskiego, którzy zostali podzieleni na 4 komisje: komisję gospodarki, komisję upamiętniania czynu powstańczego, komisję kultury oraz komisję samorządową i pracowali pod okiem wymagających i wspierających mentorów – radnych wojewódzkich oraz opiekunów – pracowników Urzędu Marszałkowskiego. W tym czasie nasi nauczyciele, w naszym wypadku, pani Anna Zalewska, zwiedzali Urząd Marszałkowski i dyskutowali w kuluarach. A my? Diana zapisała się do komisji upamiętniania czynu powstańczego, a ja – Weronika, do komisji samorządowej. Naszym wspólnym celem było wypracowanie uchwały Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Dzisiaj możemy cieszyć się z tego, że dwa nasze pomysły (pochodzące z naszej pracy konkursowej: „Światełko do nieba” oraz murale) znalazły się w postulatach młodych radnych i zostały umieszczone w punktach uchwały. Wspaniała atmosfera, przyjaźni ludzie, kreatywność królowały w salach sesyjnych Urzędu Marszałkowskiego. Niezapomniany czas. Lekcja obywatelskości. Nowe doświadczenia. Tak w skrócie możemy podsumować nasz udział. Wyjazd na obrady Sejmiku był dla nas zupełnie nowym doświadczeniem, dał szansę również na poznanie ciekawych – wartościowych ludzi, na czele z Przewodniczącą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, panią Zofią Szalczyk, całym sztabem osób wspierających oraz młodych uczniów z wielkopolskich szkół.

Bardzo cieszymy się, że mogłyśmy wziąć udział w takim przedsięwzięciu i poczuć się jak prawdziwe radne, reprezentować nie tylko naszą szkołę, ale również młodzież z pozostałych szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu oraz - co w szczególności – Powiat Czarnkowsko – Trzcianecki, któremu dziękujemy również za transport.

Weronika i Diana 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information