blank

Pierwsza pomoc dla przedszkolaków.

na strazy pulsuDnia 24.04.2018r. kolejny raz młodzież z grupy pierwszej pomocy przedmedycznej „Na straży pulsu” Aleksandra Helak, Maja Witt (2IŻ) oraz Karol Brzeziński (3TIL) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie wraz z opiekunem grupy panią Lucyną Urbaniak-Pielką zorganizowali dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Jana Brzechwy w Czarnkowie szkolenie oraz pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas pokazu zostały omówione zasady udzielania pierwszej pomocy, uwzględniając podstawowe zagadnienia niezbędne do wykonania prawidłowych czynności przed przybyciem służb ratowniczych. Młodzież uświadomiła swoim młodszym kolegom, że na miejscu wypadku to pierwsze minuty decydują o życiu poszkodowanego i to od nas potencjalnych świadków wypadku, od naszej wiedz i umiejętności może zależeć ludzkie życie.

Aleksandra, Maja i Karol za pomocą scenki pokazali sposób wykonywania czynności takich jak: rozmowa z dyspozytorem, kontrola funkcji życiowych, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz resuscytacja. Dzieci z grupy Kokoszki Smakoszki oraz Entliczki Pentliczki pod czujnym okiem naszych ekspertów mogły poćwiczyć próbując swoich sił i umiejętności. Ich zapał i zaangażowanie dodały siły grupie NA STRAŻY PULSU do dalszego działania.

Mamy nadzieję że dzięki takiemu spotkaniu dzieci nabyły niezbędną wiedzę, konieczną w przypadku udzielania pierwszej pomocy, a jednocześnie pewność, że potrafią ratować zdrowie i najcenniejszą wartość jaką jest życie.

L.U-P

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information