Z wizytą na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

uam wizyta20 kwietnia 2018 roku grupa patronacka z zespołem redakcyjnym gazetki szkolnej „Z Górki” odwiedziła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach obchodów dnia akademickiego dla klas patronackich z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Nasi dobrzy znajomi, czyli pracownicy naukowi uczelni, jak zwykle zapewnili młodzieży dużo naukowych atrakcji. Program obejmował wykład na temat „Polska niepodległość 1918 roku.”, quiz „ Gwaronerzy – jak dobrze znasz gwary wielkopolskie?” oraz grupowe warsztaty poświęcone zagadnieniom niepodległości Polski.

Ta intelektualna uczta przebiegała w miłej atmosferze i wywołała wiele pozytywnych emocji. Uczestnicy nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania, a na pewno będzie ku temu okazja, ponieważ współpraca z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to działanie cykliczne, wynikające z realizacji projektu dla grup patronackich z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Elżbieta Anioła

Katarzyna Geremek