WSPARCIE Z PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY

kultura bezpieczenstwaUczniowie czarnkowskiej GÓRKI od pięciu lat uczestniczą w programie KULTURA BEZPIECZEŃSTWA, którego inicjatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy, kształtowanie świadomości zagrożeń na stanowiskach pracy oraz popularyzacja zagadnień związanych z przestrzeganiem prawa pracy.

Poza zajęciami dydaktycznymi prowadzonymi przez nauczycieli z naszej szkoły, mogą również uczestniczyć w spotkaniach prowadzonych przez inspektora Państwowej Inspekcji Pracy, a także spróbować swoich sił w konkursie POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY.

Pracownicy tej instytucji wspomagając działania szkoły przekonują, że dbałość o własne bezpieczeństwo, znajomość zagadnień prawa pracy oraz właściwe nawyki należy kształtować już u uczniów. Świadomy uczeń dzisiaj - to odpowiedzialny pracownik w przyszłości.

Dbając o realizację programu KULTURA BEZPIECZEŃSTWA pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy wspomagają nas szeroką bazą materiałów opracowanych dla różnych zawodów oraz branży m.in.: dla drzewiarzy czy budowlańców To bardzo cenne materiały, które wzbogacają warsztat metodyczny, stanowiąc ciekawy materiał do pracy.

Monika Mieloch-Sobczyńska