Na Plac Staszica zaprosiła: ”Górkę” pilska Szkoła Policji.

sluzba w policjiUczniowie Górki wzięli udział w pokazach policji w Pile, które miały na celu promowanie służby w policji. Plac Staszica w Pile zamienił się we wtorek, 17 kwietnia, w Miasteczko Policyjne. Odbyły się tam pokazy musztry policyjnej, tresury psów policyjnych oraz koni służbowych akcji. Po godzinie 11. nad placem pojawił się śmigłowiec, a do akcji wkroczyli antyterroryści. Można było również zagrać w policyjną grę oraz przeżyć dachowanie w symulatorze. Przygotowane były stoiska przez komendy wojewódzkie z Poznania, Gdańska, Gorzowa, Szczecina i Krakowa. Wydarzenie to uświetnił występ Reprezentacyjnej Orkiestry Policji. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie zdali sobie sprawę jak ważna i potrzebna jest służba Policji.

P.G.