blank

18 lat Honorowego Krwiodawstwa na Górce”

18 lat krwiodawstwaW 2000 roku po raz pierwszy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Noego w Czarnkowie zaczęli oddawać krew w ramach szkolnej akcji „Uratuj życie innym – oddaj swoją krew”, akcja bez przerwy trwa do dziś. W ciągu minionych 18 lat, uczniowie oddali 1420 litrów krwi. W dniu 16 kwietnia w stołówce internatu szkoły odbyło się tradycyjne, coroczne spotkanie podsumowujące akcję, mające na celu uhonorowanie uczniów-honorowych dawców krwi oraz propagowanie idei wśród młodszych uczniów szkoły. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych wspierających akcję: Pan Ryszard Jabłonowski Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Czarnkowie; Pan Franciszek Strugała Burmistrz Czarnkowa oraz Pan Jan Palacz dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie i Pan Andrzej Tadla dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie. W miłej atmosferze przy kawie i ciastku zaproszeni goście na ręce uczniów i dyrektora szkoły przekazali podziękowania za dar krwi ratujący zdrowie i życie chorych. Uczniowie, którzy oddali najwięcej krwi otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki.

Organizowana od tak wielu lat akcja wpłynęła korzystnie na propagowanie krwiodawstwa wśród młodzieży szkoły, co roku zgłaszają się nowi uczniowie-krwiodawcy, a większość krwiodawców-absolwentów dalej oddaje krew.  Należy dodać, ze „ Górka” od 3 lat jest gospodarzem powiatowej akcji ”Nie bądź żyła, oddaj krew” oraz w szkole prężnie działa  Drużyna Szpiku, zrzeszająca potencjalnych dawców szpiku.

Dziękujemy wszystkim  zaangażowanym w tegoroczną akcję, za serce otwarte na drugiego człowieka, pomoc i okazane wsparcie.

Organizatorzy

Danuta Mościcka-Patalas

Małgorzata Wylegała 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information