blank

DNI KARIERY – DROGĄ DO SUKCESU

sukces emotikonOd 12 marca do 13 kwietnia odbywały się w naszej szkole już po raz piąty „Dni kariery”, których nadrzędnym celem jest pomoc młodzieży w dokonywaniu dalszych wyborów edukacyjnych, zawodowych oraz przygotowanie ich do wejścia na rynek pracy.

W tym okresie zrealizowano wiele ciekawych działań. Odbyły się spotkania z przedstawicielami Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Poznania Oddział w Pile i Państwowej Inspekcji Pracy, podczas których przeprowadzono cykl zajęć pod tytułem „Mam zawód i co dalej?”

W celu podnoszenia kompetencji zawodowych i zapoznania uczniów z nowymi technologiami i nowymi trendami w wybranych branżach, zorganizowano wycieczki dydaktyczne do firmy Volkswagen i na targi Beauty Vision do Poznania a uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyli w cyklicznym działaniu pod nazwą „Dzień Przedsiębiorczości”.

Młodzież klas maturalnych miała okazję uczestniczyć w ciekawych spotkaniach, wykładach i warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli uczelni wyższych, które były jednocześnie okazją do zapoznania się z ciekawymi kierunkami dalszego kształcenia i rozwoju.

Podczas obchodów „Dni Kariery” prowadzone były również zajęcia grupowe i indywidualne z doradztwa edukacyjno-zawodowego, konsultacje z psychologiem, pedagogiem i doradcą zawodowym, pozwalające zgłębić wiedzę uczniów na temat ich predyspozycji, preferencji, oczekiwań zawodowych i edukacyjnych oraz poszukiwanych kompetencji zawodowych.

Mam nadzieję, że wszystkie zrealizowane w trakcie „Dni Kariery” działania pomogą naszym uczniom wytyczyć własne, indywidualne kierunki rozwoju i sukcesu.  Tego oczywiście wszystkim szczerze życzę.

M. Jabłonowska

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information