„Górka” reprezentuje Powiat Czarnkowsko – Trzcianecki na Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

Reprezentantki z Gorki kopiaReprezentantki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie: Weronika Bielejewska i Diana Ryżek, 26 kwietnia reprezentują powiat czarnkowsko – trzcianecki na obradach plenarnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w siedzibie Samorządu Województwa.

Sukces uczennic klasy II technikum logistycznego, jest wynikiem pracy, jaką włożyły w realizację Programu „Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego”. Zespół uczniowski szkoły, zgłoszony do projektu zobowiązany był do wykonania zadania rekrutacyjnego, na temat „Marzenia Wielkopolan o wolnej Polsce.

Jak uczcić stulecie odzyskania niepodległości?” oraz zaprezentowaniu wykonanej pracy przed komisją rekrutacyjną, utworzoną w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie. Komisja dokonując wyboru reprezentacji powiatu, uwzględniała następujące kryteria: staranność wykonania pracy, poprawność merytoryczną, zgodność pracy z tematem, komunikatywność przekazu, czy pomysłowość, kreatywność i oryginalność. Czarnkowska „Górka” zdobyła największą ilość punktów ze wszystkich zgłoszonych szkół ponadgimnazjalnych powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego i będzie reprezentowała powiat na sesji w Poznaniu. Sesja na temat „Młodzi Wielkopolanie o patriotyzmie w XXI w.”, będzie miała na celu wypracowanie przez reprezentacje uczniowskie zgłoszone przez samorządy, uchwały Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego, przedstawiającą postulaty dotyczące obchodów na terenie województwa setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nagrodą dla Diany i Weroniki będzie również zaproszenie na posiedzenie Zarządu Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego.

Przed uczennicami dalsze prace i spotkanie z młodzieżą - innymi reprezentacjami samorządu terytorialnego w Poznaniu. Jako opiekun serdecznie gratuluję uczennicom i wierzę, że reprezentowanie Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego na obradach będzie dla nich nowym doświadczeniem, zadaniem, któremu sprostają.

A. Zalewska