blank

„Górka” wystawcą na Kongresie Powiatów „Dobry Zawód”

dobry zawod rewZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, jako jedna z 16 szkół w Polsce został zaproszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji do współtworzenia Kongresu Powiatów „Dobry Zawód”. 6 kwietnia 2018 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym (Hali Stulecia), „Górka”, jako przedstawiciel wielkopolskich szkół zaprezentowała ofertę i sukcesy szkoły w tym w branży drzewno – meblarskiej. W prestiżowym wydarzeniu uczestniczyło blisko 1000 osób, wśród nich przedstawiciele ministerstw, władz wojewódzkich i powiatowych, kuratorzy oświaty, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele i wystawcy z 16 szkół kształcących w zawodach pożądanych na rynku pracy. Czarnkowska „Górka” swoje stoisko wzbogaciła prezentacją realizacji kształcenia dualnego w klasach patronackich STEICO.

Nasze stoisko odwiedzili: Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska i wiceminister Pani Marzena Machałek, Zastępca Dyrektora Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego MEN Pan Piotr Bartosiak, Wielkopolski Kurator Oświaty Pani Elżbieta Leszczyńska z zastępcami Panem Krzysztofem Błaszczykiem i Zbigniewem Talaga, Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Pani Małgorzata Wilczyńska-Grześ, Dyrektor Delegatury KO w Pile Pan Mirosław Dzieniszewski, wizytatorzy kształcenia zawodowego, Dyrektor ORE Pani Jadwiga Mariola Szczypiń z zastępcą Panią Bożena Mayer-Gawron, praz przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji i podmiotów kształcenia zawodowego. Powiat Czarnkowsko – Trzcianecki reprezentował Pan Ryszard Jabłonowski - Naczelnik Wydziału Edukacji. Pani Minister Anna Zalewska wręczyła Dyrektorowi Szkoły Panu Janowi Palaczowi podziękowanie za udział w charakterze wystawcy podczas Kongresu Powiatów „Dobry Zawód”. „Górkę” godnie reprezentowali uczniowie szkoły, którzy związani są z kształceniem w firmie STEICO i CEZ w Czarnkowie: Michał Bielejewski, Michał Siodła i Hubert Zawadzki wraz z opiekunem Panem Arturem Kopka. Prezentację szkoły koordynowała wicedyrektor szkoły Barbara Trybuchowska. Stoisko wystawowe szkoła przygotowała w partnerstwie z STEICO i FESTOOL oraz MEN, Erasmus+, CEZ i Starostwem Powiatowym w Czarnkowie.

Podczas kongresu Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska poinformowała o zmianach w szkolnictwie branżowym i technicznym planowanych od roku szkolnego 2019/2020, podpisała porozumienia oraz listy intencyjne z przedstawicielami spółek Skarbu Państwa oraz organizacjami pracodawców o współpracy na rzecz szkolnictwa branżowego i technicznego. Kongres jest obecnie komentowany przez liczne media w nim uczestniczące.

Informacje i przekaz z Kongresu Powiatów „Dobry Zawód” można pozyskać ze strony MEN

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/kongres-powiatow-dobry-zawod-we-wroclawiu-prezentacja-dalszych-zmian-w-szkolnictwie-zawodowym.html

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information