Kiermasz Wielkanocny 2018

pokaz potraw wielkanocnych22 marca 2018r. po raz kolejny odbyła się cykliczna impreza plenerowa pn. „Zwyczaje, obyczaje i tradycje wielkanocne”, organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Czarnkowie. W tym roku, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, stoiska wystawców były prezentowane w Sali Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie.

Jak co roku uczniowie klasy 2 i 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych, w pracowni spożywczej Centrum Edukacji Zawodowej, własnoręcznie upiekli i udekorowali mnóstwo smakowitych babeczek, mazurków i bajecznie kolorowych ciasteczek z motywami wielkanocnymi. Barwne słodkości zostały zaprezentowane na stoisku kiermaszowym i przeznaczone do degustacji dla zwiedzających.

Wypieki cieszyły się dużym powodzeniem wśród mieszkańców miasta, a najbardziej dzieci z czarnkowskich przedszkoli i szkoły podstawowej, którzy błyskawicznie opróżniali tace ze świątecznymi słodkościami.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie stoiska kiermaszowego dziękujemy.

K.Haracewiat

T.Sołtysiak