blank

Najlepsi z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

pier pom przed wynikiW dniu 14 marca 2018r. odbył się XIV Powiatowy Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych. Tegorocznym gospodarzem Turnieju były Szkoły im. I.J. Paderewskiego prowadzone przez Edukację Lubasz we współpracy z Wydziałem Promocji, Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego. Patronat nad Turniejem objął Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki, pan Tadeusz Teterus.

W imprezie wzięło udział 7 szkół. Turniej miał charakter jednoetapowy, dwuczęściowy. Część teoretyczna składała się z 30 pytań testowych, natomiast część praktyczna składała się z trzech stanowisk pozoracyjnych, z którymi młodzież musiała się zmierzyć. Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się szeroką wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednak najlepsi, z czego jesteśmy szczególnie dumni, okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie. Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy oraz upominki, a zwycięskie drużyny dodatkowo nagrody rzeczowe.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej powinna być w społeczeństwie powszechna, gdyż nie wiadomo, kiedy i od kogo będziemy tej pomocy potrzebowali. Ten Turniej pokazuje, że jako społeczeństwo jesteśmy w tym coraz lepsi.

Angelice Berlik (3THB), Karolowi Brzezińskiemu (3TIL) oraz Szymonowi Buśko (3TEK) za zajęcie 1 miejsca w XIV Powiatowym Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej szczerze gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

L.U-P.

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information