Zwiedzanie poznańskiego Volkswagena

vw poznanVolkswagen Poznań to największy pracodawca prywatny w Wielkopolsce, który zatrudnia około 11 tysięcy pracowników. Fabryka znajduje się w Antoninku pod Poznaniem i obejmuje trzy etapy produkcji: spawanie, lakierowanie oraz montaż. Całość odbywa się przy udziale wykwalifikowanej kadry z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i doskonale zorganizowanej logistyki. Ten niezwykły proces 12 marca 2018 roku mieli okazję obserwować uczniowie klasy 2M4 wraz z opiekunami. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spawalni, gdzie podziwialiśmy nowoczesne roboty, które z chirurgiczną precyzją łączyły poszczególne elementy karoserii.

Widok pracujących ogromnych ramion robotów wywierał niesamowite wrażenie, przypominając technologie rodem z futurystycznych filmów. Następnie przeszliśmy do działu montażu. Tam obserwowaliśmy, jak z karoserii i reszty elementów powstają kompletne samochody wyposażone we wszystkie układy niezbędne do działania pojazdu. Co 2 minuty mogliśmy zobaczyć gotowy pojazd zjeżdżający z linii montażowej wykonany dokładnie pod zamówienie klienta. Warto również pamiętać, że poznańska fabryka jest jedyną na świecie, która produkuje modele serii Caddy oraz Transporter T6.

Zwiedzanie zakładu niewątpliwie było cennym i inspirującym doświadczeniem dla przyszłych mechatroników, którzy jak najbardziej mogą wiązać swoją przyszłość z branżą motoryzacyjną.

Opiekunowie

Monika Mieloch-Sobczyńska