blank

Tytuł i statuetka „Najaktywniejszej szkoły” przyznana dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jozefa Nojego w Czarnkowie

wwa gala przedsiebiorczosciDnia 9 marca 2018 roku w Sali Notowań Giełdowych Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych odbyła się uroczysta Gala podsumowująca XIV edycję programu Dzień Przedsiębiorczości, w której uczestniczyli przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie. Szkoła po raz kolejny została wyróżniona, spośród 630 szkół w kraju, w tak prestiżowej inicjatywie objętej honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, otrzymując tytuł oraz statuetkę Najaktywniejszej Szkoły.

Udział w programie czarnkowskiej „Górki” stanowi edukacyjną wartość dodaną, sprawia, że nasza Wielkopolska szkoła staje się szkołą nowych możliwości, jednocześnie zapisując się na kartach historii wśród najlepszych szkół Polski. Bowiem Dzień Przedsiębiorczości skłania do samodzielnego i odpowiedzialnego myślenia oraz działania, które jest drogą do celu. Poprzez realizację programu szkoła wraz z zakładami pracy kształtuje wśród uczniów postawy sprzyjające ich dalszemu rozwojowi indywidualnemu oraz społecznemu, takie jak kreatywność, przedsiębiorczość, ciekawość poznawczą, a także rozwija umiejętności wyszukiwania, selekcjonowania oraz krytycznej analizy informacji. Dzień Przedsiębiorczości daje młodym ludziom szansę zweryfikowania swoich wyobrażeń i oczekiwań na temat wybranego zawodu. Niewątpliwie sprzyja podejmowaniu przez młodzież trafnych decyzji w planowaniu swojej ścieżki rozwoju zawodowego.

gala przed wwaW XIV edycji programu Dzień Przedsiębiorczości uczestniczyło 325 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz 137 okolicznych instytucji i zakładów pracy. Powodzenie inicjatywy nie byłoby możliwie bez wspólnego zaangażowania szkoły, uczniów oraz pracodawców, którym serdecznie dziękujemy. Swój wkład w organizację tego przedsięwzięcia miały również szkolne koordynatorki programu: Edyta Kunz i Izabela Rybarczyk, które zadbały, by uczniowie dzięki uprzejmości i przy współpracy wielu prywatnych i państwowych firm oraz instytucji, mogli w praktyce zapoznać się z wymarzonym zawodem.

Uroczysta Gala będąca zwieńczeniem minionej edycji programu Dzień Przedsiębiorczości była wspaniałym wydarzeniem, które z pewnością na długo zapadanie w pamięci wszystkim uczestnikom. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego reprezentowali dyrektor szkoły mgr inż. Jan Palacz, szkolne koordynatorki mgr Edyta Kunz i mgr Izabela Rybarczyk oraz troje uczniów: Magdalena Pawlak, Bartosz Kozowski i Hubert Zawadzki. Organizatorzy Gali zadbali o uroczysty charakter spotkania, wspaniałą atmosferę oraz gościnność zapewniając zaproszonym gościom szereg atrakcji. Po wprowadzeniu ukazującym ideę spotkania, pełnym ciepłych słów skierowanych w stronę gości, nadszedł czas na uroczyste uhonorowanie szkół oraz wręczenie pamiątkowych statuetek Najaktywniejszym Szkołom w Polsce przez gościa specjalnego Panią Minister Edukacji Annę Zalewską. Przedstawiciele „Górki” pojawili się na podium odbierając statuetkę, podziękowania oraz gratulacje. Dużym wyróżnieniem dla ucznia Huberta Zawadzkiego, reprezentującego ZSP w Czarnkowie, było, na prośbę Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, podziękowanie Pani Minister Annie Zalewskiej za obecność. Całość uroczystości uświetnił koncert w wykonaniu studentek wokalistyki. Sukcesy wszystkich szkół uwieczniono na wspólnym pamiątkowym zdjęciu. Po części oficjalnej uczestnicy mieli okazję do wymiany swoich spostrzeżeń, doświadczeń, dzieląc się dobrymi praktykami w zakresie edukacji. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie wraz z opiekunami mogli uczestniczyć w nietypowej, ale zarazem niesamowitej lekcji pełnej obserwacji, doświadczeń, stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem eksponatów, które pokazywały, że najciekawsze rzeczy dzieją się na styku nauk, przenikając się i uzupełniając wzajemnie.

Pełni wrażeń, szczęśliwi i dumni z kolejnego sukcesu „Górki” opuściliśmy Warszawę, w nadziei, iż nadchodząca XV edycja programu Dzień Przedsiębiorczości, która niebawem przed nami, będzie kolejnym cennym doświadczeniem w życiu młodych ludzi, a dla szkoły kolejną inspiracją do podejmowania nowych wyzwań.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Gratulujemy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz wszystkim uczestnikom uzyskanych efektów i osiągnięć, życząc kolejnych sukcesów.

Edyta Kunz, Izabela Rybarczyk

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information