blank

TOMASZ CIERPICKI NA PODIUM POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

pow konk hist7 marca 2018 r. w Czarnkowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Historyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tematem tegorocznej edycji była: „Działalność Polaków podczas I wojny światowej oraz Polska i Polacy w okresie dwudziestolecia międzywojennego”. W konkursie wzięły udział następujące szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica z Trzcianki, Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 z Krzyża Wielkopolskiego, Liceum Ogólnokształcące im. Janka z Czarnkowa, Zespół Szkół Technicznych Noblistów Polskich w Trzciance, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Sienkiewicza w Trzciance, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim, Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego w Lubaszu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Nojego w Czarnkowie.

Tym samym o miano najlepszego historyka powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego rywalizowało 30 uczniów. W konkursie Górkę reprezentowali: uczniowie I M4 Adam I Tomasz Cierpiccy. W pierwszym etapie uczestnicy musieli rozwiązać test, który wyłonił 8 półfinalistów, wśród których znalazł się Tomasz Cierpicki. W kolejnym etapie zawodnicy odpowiadali na 5 pytań zadanych przez komisję. Rywalizacja była zacięta do tego stopnia, że komisja musiała zadać dodatkowe pytania, aby wyłonić finalistów. Do finałowego etapu przeszli: Krzysztof Nowosielski, Luiza Czeszyńska i Tomasz Cierpicki. W ostatnim etapie finaliści odpowiadali na 3 pytania, które wyłoniły laureatów konkursu. Pierwsze miejsce przypadło Krzysztofowi, drugie Luizie a trzecie Tomaszowi.

Adam Derkowski

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information