blank

„Na straży pulsu”

pierwsza pomoc w przedszkoluDnia 06.08.2018r. młodzież z grupy pierwszej pomocy przedmedycznej „Na straży pulsu” Aleksandra Helak, Maja Witt (2IŻ) oraz Karol Brzeziński (3TIL) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie wraz z opiekunem grupy panią Lucyną Urbaniak-Pielką zorganizowali dla przedszkolaków oraz uczniów klas I i III Publicznej Szkoły Podstawowej im. płk. Franciszka Bartoszka w Jędrzejewie szkolenie oraz pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas pokazu zostały omówione zasady udzielania pierwszej pomocy, uwzględniając podstawowe zagadnienia niezbędne do wykonania prawidłowych czynności przed przybyciem służb ratowniczych. Młodzież uświadomiła swoim młodszym kolegom, że na miejscu wypadku to pierwsze minuty decydują o życiu poszkodowanego i to od nas potencjalnych świadków wypadku, od naszej wiedz i umiejętności może zależeć ludzkie życie. Aleksandra, Maja i Karol za pomocą scenki pokazali sposób wykonywania czynności takich jak: zadzwonienie na służby ratownicze (numery alarmowe), rozmowa z dyspozytorem, kontrola funkcji życiowych, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz resuscytacja. Dzieci pod czujnym okiem naszych ekspertów mogły poćwiczyć próbując swoich sił i umiejętności.

Mamy nadzieję że dzięki takiemu spotkaniu dzieci nabyły niezbędną wiedzę, konieczną w przypadku udzielania pierwszej pomocy, a jednocześnie pewność, że potrafią ratować zdrowie i najcenniejszą wartość jaką jest życie.

Pierwszy krok wykonany. Aleksandrze, Mai oraz Karolowi życzę wytrwałości i satysfakcji w przekazywaniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

L.U-P

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information