blank

Pielgrzymka maturzystów 2018

pielgrzymka czestochowa 20185 marca grupa 42 maturzystów naszej szkoły udała się na Jasną Górę, aby zawierzyć Matce Bożej egzamin dojrzałości i swoje przyszłe życie. Po przyjeździe rano udaliśmy się na przywitanie Maryi. Tam też każdy mógł modląc się przejść na kolanach wokół ołtarza w kaplicy Cudownego Obrazu. Następnie po śniadaniu każdy mógł ze spokojem zwiedzić sanktuarium a przede wszystkim na spokojnie pomodlić się i zostawić Królowej Polski intencje, które wypisywaliśmy na kartkach. Są one odczytywane każdej soboty w czasie Nowenny. O 10.00 w Sali o. Kordeckiego rozpoczęła się animacja i konferencja, którą wygłosił diecezjalny duszpasterz młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej.

O 12.00 rozpoczęła się Msza św. Pod przewodnictwem JE ks. Biskupa Damiana Bryla. Ks. Biskup zachęcił młodzież, aby wzięła życie w swoje ręce i zaprosiła Chrystusa do swoich decyzji, marzeńi wyborów. Prosił, aby rozeznawali co jest ważne w życiu podejmowali wartości Boże. Zauważył też, że nie wystarczy tylko modlić się, ale też należy pracować i zabrać się do intensywnej nauki. Po Mszy św. Był czas na obiad a o 15.00 modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz uczestniczyliśmy w akcie zawierzenia abiturientów Matce Jasnogórskiej. Ostatnim punktem była Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież z Poznania.

W pielgrzymce wzięło udział kilkanaście szkół z naszej Archidiecezji. W drodze powrotnej oczywiście była wizyta w Mac Donaldzie. Dziękując Bogu za pięknie przeżyty czas i szczęśliwą podróż ufamy, że ten czas przyczyni się do umocnienia wiary, nadziei i miłości i pozwoli kroczyć młodzieży Bożymi drogami w dorosłym życiu.

Ks. Hubert Ciachowski

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information