blank

Złoto dla "Gorki" w turnieju "Młodzież zapobiega pożarom"

konk wiedzy pozarCo roku w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie odbywają się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" organizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czarnkowie.

Turniej odbył się dnia 02.03.2018 r. Tegorocznymi reprezentantami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie byli: Weronika Bielejewska, Szymon Szorcz uczniowie z klasy 2LE oraz Michał Siodła z klasy 1bz.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych musieli rozwiązać test zawierający zagadnienia z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie – Weronika Bielejewska, uczennica klasy 2LE. II i III miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski

w Goraju.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" to konkurs zupełnie inny niż wszystkie. Potrzebne wiadomości młodzież zdobywa nie tylko

w szkole, ale także czytając pożarniczą literaturę. Przygotowanie zajmuje sporo czasu jednak daje bardzo dużo satysfakcji.

Weronice Bielejewskiej – zwyciężczyni tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" składamy najszczersze gratulacje i życzymy powodzenia na etapie powiatowym konkursu.

Lucyna Urbaniak-Pielka

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information