blank

"Żyj z całych sił"… Górka na Jubileuszu Drużyny Szpiku

druzyna szpiku poznanW poniedziałkowy wieczór, 26 lutego, w pięknej scenerii auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się Jubileusz X-lecia Drużyny Szpiku. Na tę wyjątkową uroczystość zaproszony został Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie – pan Jan Palacz oraz szkolna psycholog – pani Marta Kasperczak.

Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy, której głównym celem jest maksymalne zwiększenie liczby osób zarejestrowanych w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych dawców szpiku, a tym samym zwiększenie szans na wyzdrowienie osób dotkniętych chorobą nowotworową, dla których przeszczep szpiku kostnego jest szansą na wyzdrowienie.

Czarnkowska „Górka” od kilku lat, dzięki zaangażowaniu pana Krzysztofa Wizy, wspiera działania promujące tę ważną i piękną ideę.

Jubileusz X-lecia Drużyny Szpiku był okazją, by podziękować wszystkim tym, dla których troska i walka o życie innych stały się priorytetem. 10 lat to wiele życiowych historii, cysterny zebranej krwi, dziesiątki tysięcy nowych potencjalnych dawców szpiku, ok. 100 tysięcy rozdanych oświadczeń woli i blisko 600 edukacyjnych spotkań w polskich szkołach. 10 lat to także tysiące przebiegniętych kilometrów przez biegaczy w czerwonych koszulkach, tony szpikowych paczek i setki obdarowanych onkologicznych rodzin.

Wzruszającemu jubileuszowi towarzyszył koncert, podczas którego nie zabrakło gwiazd polskiej estrady. Całość uroczystości uwieńczona została bankietem, podczas którego, przy urodzinowym torcie i toaście, goście życzyli sobie - słowami piosenki – „Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam”.

Cieszymy się, że mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu, będącym jednocześnie dla nas zobowiązaniem i zachętą do dalszego promowania idei Drużyny Szpiku.

M.K.

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information