blank

Dzielimy się doświadczeniami

dzielimy sie doswiadczeniemW ramach wymiany doświadczeń czarnkowska „Górka” zaproszona została do panelu szkoleniowego dla dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych powiatów pilskiego, czarnkowsko – trzcianeckiego, chodzieskiego, wągrowieckiego i złotowskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Delegatura w Pile. Tematyka szkolenia odpowiadała tegorocznym zmianom w oświacie i dotyczyła nowych uregulowań i wprowadzenia w życie jednego programu wychowawczo – profilaktycznego.

ZSP w Czarnkowie reprezentował dyrektor szkoły Jan Palacz oraz prelegenci Anna Zalewska i Marta Kasperczak. Panie przedstawiły doświadczenia szkoły w tworzeniu nowego programu wychowawczo – profilaktycznego, przy zachowaniu wymaganych przepisów prawa oświatowego. W prelekcji i prezentacji multimedialnej zawarto nie tylko najnowsze przepisy prawa, działania Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej, całej społeczności szkoły, ale również podzielono się samym Programem wychowawczo – profilaktycznym, wskazując na jego strukturę, czy plan działań wychowawczych. W szkoleniu zaprezentowano również wychowawczą rolę szkoły, skupiając się na wychowaniu dla wartości. Dokonano refleksji nad analogią: uczeń – nauczyciel, roślina – ogrodnik. Temat „Program wychowawczo – profilaktyczny. Wzmocnienie wychowawczej roli szkoły” okazał się trafiony, ze względu na zainteresowanie dyrektorów szkół. Wspólna dyskusja pokazała, że warto analizować, pytać, dzielić się umiejętnościami i działaniami.

Czarnkowska „Górka’ dzieląc się własnym doświadczeniem, uczestnicząc na tego typu spotkaniach pokazuje, że wspólny cel: zadowolony uczeń, rodzic i nauczyciel jest wyznacznikiem programów, działań, czy zajęć, a dokształcanie się i przyjmowanie nowych koncepcji ma wzmocnić szkołę i budować jej sukces.

(materiał własny ZSP w Czarnkowie)

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information