Pamięć o słynnym sportowcu trwa.

pamiec o nojimJózef Noji zginął 15 lutego 1943 rozstrzelany pod ścianą śmierci bloku XI za próbę wysłania grypsu. Kolejna rocznica śmierci słynnego sportowca jest okazją do przypomnienia tej niezłomnej postaci. Lekkoatleta – długodystansowiec. Olimpijczyk z Berlina z 1936 roku (V miejsce w biegu na 5000 m) 11 – krotny Mistrz Polski, tak w kilku słowach możemy scharakteryzować sportowca. Józefowi Noji przyszło żyć w niespokojnych czasach, należał do pokolenia, którego najlepsze dni przemijały w towarzystwie wystrzałów, cierpienia i poświęceń.

8 lutego w ZSP został zorganizowany konkurs wiedzy o patronie szkoły.

Przed przystąpieniem do konkursu młodzież zbierała informacje na temat Józefa Nojego na lekcjach bibliotecznych, a następnie zwiedzała Szkolną Izbę Pamięci, w której znajdują się cenne eksponaty przekazane przez p. Irenę Noji – Ryżewską. Ocalałe dyplomy, puchary, zdjęcia, wycinki prasowe, strój olimpijski - w dużym stopniu przyczyniły się do pogłębienia wiedzy historycznej o czasach, w których żył i działał nasz patron.

W konkursie o patronie szkoły-sportowcu i patriocie wzięło udział ponad 20 uczniów. Najlepszą wiedzą wykazali się:

I miejsce    - Wiktoria Piontek z II LE,
II miejsce   -  Mateusz Wargin  I BM,

III miejsce  -  Tomasz Cierpicki  I M4.

Gratulujemy wiedzy.

Nagrody zostaną wręczone 1 marca 2018r. o godz.10.30 w bibliotece szkolnej.

Nauczyciele - bibliotekarze