Stolarstwo w praktyce

stolarze steicoW dniu 9 stycznia 2018 r. uczniowie II klasy patronackiej w zawodzie stolarz przy Steico w Czarnkowie, uczestniczyli w zwiedzaniu firmy Festool w Sokołowie pod Warszawą.

Festool to specjalista w dziedzinie produkcji elektronarzędzi wykorzystywanych w budownictwie drewnianym, pracach stolarskich, renowacyjnych, malarskich i ogólnobudowlanych. Wizyta została podzielona na część teoretyczną i praktyczną. W trakcie pierwszej uczniowie zapoznali się z całą gamą produktów oferowanych przez firmę wraz z prezentacją i objaśnieniem zastosowań. Jednak najbardziej przyszłym stolarzom podobało się praktyczne wykorzystanie elektronarzędzi i praca przy obróbce drewna, której efektem było powstanie finezyjnych w kształcie fotelików na biegunach.

Z całą pewnością zajęcia praktyczne są doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobytej w szkolne, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia zdolności manualnych.