blank

Elektryczna Ozdoba Świąteczna – 2017 XI EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU

gw21 kopiaCzas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia jest w naszej polskiej rzeczywistości czasem wyjątkowym. Jak wszyscy wiemy – pielęgnowanie rodzimych tradycji to jedna z dróg w kształtowaniu patriotycznych postaw. Dzisiaj szczególnie musimy pamiętać o swoich narodowych wartościach, gdy świat staje się coraz bardziej otwarty – zauważamy przecież zanikanie granic, również… tych kulturowych.  

Z tej także okazji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie oraz Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie odbywa się wiele wydarzeń związanych z tym magicznym okresem. Jednym z nich jest szkolny konkurs „Elektryczna Ozdoba Świąteczna”.

To już 11 rok, kiedy uczniowie tej szkoły i placówki wykonują małe arcydzieła o tematyce bożonarodzeniowej, łącząc swoje umiejętności teoretyczne z praktycznymi.

Prace wykonywane są metodą projektu, zmuszając uczestników do rozwijania interdyscyplinarnych umiejętności związanych z wieloma zagadnieniami z dziedziny mechatroniki, podstaw konstrukcji, mechaniki, elektrotechniki i elektroniki. Metoda ta rozwija w uczestnikach umiejętności pracy zespołowej oraz uczy planowania swoich działań mających doprowadzić do osiągnięcia wcześniej zaplanowanych efektów i celów.

W tegorocznej edycji uczestnicy zbudowali m. in. interaktywną karuzelę z motywami leśnymi, gwiazdę betlejemską, szopki i groty betlejemskie oraz przepiękne repliki kościołków, nie zabrakło oczywiście cudownie przystrojonej choinki wykonanej z ekologicznego materiału… wszystko to oświetlone zostało kolorowymi lampkami i światełkami.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, odbyło się 18 grudnia 2016 roku. Każdy otrzymał dyplom oraz drobne nagrody rzeczowe. Wszystko to odbywało się w miłej atmosferze na tle granych (na keyboardzie) kolęd przez naszego uzdolnionego ucznia – Adriana Surmę z klasy 3 TRM. Organizatorzy pogratulowali zwycięzcom i uczestnikom i zauważyli, że w ciągu tych lat trwania konkursu – należy stwierdzić,  że tematyka tej świątecznej imprezy jest potrzebna, nie staje się przeżytkiem, a w nas wszystkich tkwi potrzeba pielęgnowania tego co najważniejsze – pielęgnowania tradycji, naszych polskich tradycji.

Uczyć bowiem, to również znaczy - wychowywać i kształtować szlachetne postawy. Dlatego konkurs każdego roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem o czym świadczy duża ilość wykonywanych prac oraz ich wysoki poziom.

Warto podkreślić, że wykonane przez uczniów świąteczne cuda zdobią nie tylko mury naszej placówki – są one często przekazywane do sąsiedniego i zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych czy okolicznych żłobków oraz przedszkoli.

Organizatorami konkursu nauczyciele przedmiotów zawodowych branży mechatronicznej i mechanicznej: Pan Waldemar Oltmann i Pan Artur Kopka. Nauczyciele ci, składają serdeczne podziękowania dla uczniów za trud
i zaangażowanie wniesione w realizację prac.

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!!

A. Kopka

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information