blank

PIERNIKOWE OZDOBY w naszej szkole

piernikowe ozdobyBoże Narodzenie jest najbardziej oczekiwanym i niezwykle ważnym świętem w polskiej tradycji. Jest to święto rodzinne,  które spędzamy w gronie najbliższych i przyjaciół przy suto zastawionym stole, dlatego nie może zabraknąć pysznych ciast i innych słodkich łakoci: makowce, strucle, pierniki,  ciasta czekoladowe lub orzechowe - od wyboru do koloru!

W naszej szkole zrobiło się też świątecznie. Zapachniało wypiekami. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy konkurs ozdób piernikowych. W pracowni spożywczej  Centrum Edukacji Zawodowej, uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych piekli pierniki, z których przygotowywali ozdoby.

W piątek 15 grudnia br. wszystkie prace zostały wystawione i poddane ocenie młodzieży i komisji konkursowej. Prace oceniane były pod kątem pomysłowości, pracochłonności i estetyki wykonania.

Zdaniem komisji oraz uczniów naszej szkoły I miejsce otrzymał „Piernikowy domek” wykonany przez Radka Fręśko i Weronikę Kolasa z kl. II IŻ

Wszystkie prace można zobaczyć na wystawie w Bibliotece Publicznej przy ulicy Wronieckiej w Czarnkowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy Wesołych i pachnących piernikami Świąt Bożego Narodzenia

T.Sołtysiak

K.Haracewiat

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information