Przedświąteczna wizyta w Poznaniu

przed swietami w poznaniuWieloletnią tradycją Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu jest organizacja na początku grudnia Ogólnopolskiego Pokazu Regionalnych Stołów Wigilijnych. W tym roku wystawa „Gwiazdka 2017” odbyła się już po raz XVI.

Możliwość obejrzenia tegorocznego pokazu mieli uczniowie II i III klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i uczennice odbywające zajęcia praktyczne w Centrum Edukacji Zawodowej w zawodzie fryzjer, dla których zorganizowano 8 grudnia wyjazd do Poznania. W specjalnie przygotowanych boksach prezentowane były świątecznie przystrojone stoły charakterystyczne dla danego regionu Polski. Wystawie towarzyszyły dodatkowe atrakcje, między innymi pokaz zdobienia bombek i wyrobu ozdób choinkowych oraz występy młodzieżowych chórów i zespołów tanecznych. Ponadto uczniowie mieli możliwość zwiedzić pomieszczenia uczelni i zapoznać się z ofertą edukacyjną WSHiG.

W świąteczny nastrój wprowadził uczestników wycieczki nie tylko pobyt na wystawie regionalnych stołów ale również spacer po Starym Rynku i Placu Wolności gdzie odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na straganach ze słodyczami i drobiazgami można było kupić prezenty, a dla głodnych były stoiska z różnymi smakołykami. Na placu stanęła też bożonarodzeniowa piramida i szopka oraz diabelski młyn.

Pobyt w Poznaniu był dla młodzieży nie tylko okazją do poszerzenia fachowej wiedzy niezbędnej w zdobywaniu zawodowych kwalifikacji, ale też pozwolił poczuć klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

K.Haracewiat

T.Sołtysiak