Gazetka szkolna w nowej odsłonie

nowa gazetka szkolnaW listopadzie ukazał się czwarty numer szkolnego kwartalnika „Z Górki”. Jest to wydanie wyjątkowe, ponieważ redaguje je nowy zespół, pracując na absolutnie doskonałym portalu do projektowania online. Obecny zespół redakcyjny to dziewczyny z klasy 2RL – Weronika Żak, Aleksandra Borowiecka, Karolina Mierzwa, Sylwia Przybył, Katarzyna Sroka, Natalia Surma, Kaja Sawicka, Wiktoria Spychała, Wiktoria Raszewska, Marta Wika i  Marta Wicher, ale wspomagają je także Julia Strakowska i Paulina Frankowska z klasy 4 LG, które pracowały w gazetce w poprzednim roku szkolnym.

Oczywiście podkreślić należy, że reaktywacja szkolnej gazetki jest zasługą poprzedniej grupy, ale nie ma wątpliwości, że obecna doskonale kontynuuje to piękne dzieło. Wszyscy członkowie redakcji są uczestnikami warsztatów dziennikarskich „Słowa na wolności”, które prowadzone są dzięki współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Młodzieżowym Domem Kultury w Trzciance.  Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że młodzi dziennikarze i ich opiekun mogą liczyć na wsparcie drukarni CGS z Mrowina koło Poznania, a w szczególności Pana Ryszarda Michalskiego , który zawsze służy cennymi radami, a ostatnio poprowadził bardzo ciekawe zajęcia na temat projektowania graficznego oraz obsługi najnowocześniejszego portalu, na którym gazetka jest przygotowywana. Dzięki temu najnowszy numer ma zupełnie nową szatę graficzną. Został utrzymany w konwencji jesiennej i mimo słoty za oknem zachęca do aktywności i zachowania dobrego humoru. Mamy nadzieję, że nasi wierni czytelnicy docenią wszystkie starania, a my ze swojej strony obiecujemy, iż dołożymy wszelkich starań, aby gazetka była coraz ciekawsza.

Hanna Karcz-Sowińska