blank

Nie bądź żyła, oddaj krew. Zostań dawcą szpiku 2017

nie badz zyla 2017Na miły Bóg. Życie nie tylko po to jest, by brać.

Życie nie po to, by bezczynnie trwać. I aby żyć siebie samego trzeba dać…

                                                                      Tolerancja Stanisław Soyka

Kolejny finał akcji ”Nie bądź żyła, oddaj krew. Zostań dawcą szpiku 2017.” już za nami. W dniach 20-24 listopada 2017r., krew można było oddawać w Punkcie Krwiodawstwa Szpitala Powiatowego w Czarnkowie, a w sobotę w dniu finału, 25 listopada w murach szkoły na „ Górce”. Inicjatywa oddawania krwi i ratowania ludzkiego życia, ponownie spotkała sią dużym odzewem Honorowych Dawców Krwi. W trakcie sześciu dni trwania zbiórki krwi, przebadanych zostało 278 osób, a 236 oddało 114 litrów krwi, rejestrowano, także potencjalnych dawców szpiku.

Organizatorami tegorocznej akcji byli: pan Krzysztof Wiza wieloletni propagator idei;  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie i Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie. Patronat nad akcją objęły: Starostwo Powiatowe w Czarnkowie, Miasto Czarnków, Miasto Trzcianka, Miasto Wieleń, Gmina Czarnków, Gmina Lubasz, Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie. Wsparcie zapewniło wiele instytucji i firm nie tylko z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W ciągu 7 dni trwania akcji ludzie dobrej woli podejmowali różnorakie działania, najważniejsza była akcja zbiórki krwi. Tegoroczny finał   zaplanowano na trzy dni w trakcie których wiele na  „Górce” i w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 się działo.

24 listopada w ZSP odbył  się pokaz mody, młodzież szkoły z dużą gracją i elegancją prezentowała stroje udostępnione przez butiki wspierające akcję, pokaz połączony był z wystawą biżuterii, kosmetyków, rękodzieła, poradami na temat diet i pielęgnacji ciała. O oprawę muzyczną zadbali uzdolnieni uczniowie szkoły. W trakcie spotkania losowano cenne nagrody rzeczowe. Po pokazie gości zaproszono na degustację potraw japońskich, potraw dietetycznych , degustację kaw i herbat z różnych stron świata, dużym powodzeniem cieszyła się czekoladowa fontanna. Goście po pokazie mody, mogli skorzystać z przejazdu po Czarnkowie podstawioną limuzyną.

Sobota na „ Górce” bogata była w szczególne wydarzenia, poza oddaniem krwi można było skorzystać z bezpłatnych porad stomatologicznych, badania wzroku, porad z zakresu dietetyki, badania słuchu, badania zawartości tlenku węgla, spotkania z policją, słuchacze technikum usług kosmetycznych udzielali porad kosmetycznych, przygotowano także  kącika zabaw dla dzieci. W szkolnej świetlicy dzięki wsparciu wielu firm i Internatu szkoły, serwowano ciepłe napoje, ciasto, grochówkę i chleb ze smalcem.

Uroczyste podsumowanie akcji  odbyło się o godz. 1530,  podczas którego uczniowie szkoły oraz dyrektor Jan Palacz podkreślali jak ważne jest rozpowszechnianie idei niesienia pomocy potrzebującym, poprzez oddawanie krwi. Atrakcją popołudnia było losowanie cennych nagród ufundowanych dla dawców krwi przez firmy i instytucje, losowanie przeplatane było koncertem: w którym wystąpili: Adam Stachowiak „ twarz” tegorocznej akcji w towarzystwie akompaniatora, przyjaciela Michała Cielebąka oraz uczniowie szkoły. Na zakończenie młodzież podziękowała Panu Krzysztofowi Wizie pomysłodawcy całego przedsięwzięcia za zapał, energię i zarażanie innych ideą niesienia pomocy.

Finał akcji zaszczycili swoją obecnością: Honorowi Dawcy Krwi, przedstawiciele firm i instytucji  wspierających akcję oraz władze samorządowe, m.in.: Starosta Czarnkowsko – Trzcianecki Tadeusz Teterus; Wicestarosta Czarnkowsko – Trzcianecki Jacek Klimaszewski; Burmistrz Miasta Czarnków Franciszek Strugała; Zastępca Burmistrza Miasta Czarnków Grzegorz Kaźmierczak; Przewodniczący Rady Miasta Czarnków Andrzej Tadla; Przewodniczący Rady Gminy Czarnków Janusz Wielgosz; Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Czarnkowie Ryszard Jabłonowski; Ewa Kozłowicz Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Czarnkowie; Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Czarnkowie Beata Kościelska; Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie Piotr Ryżek; Zastępca Komendanta Adam Filip; przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie Michał Macyszyn; Ksiądz Hubert Ciachowski; przedstawicielka Drużyny Szpiku Maria Homan.

W sobotę w Szkole Podstawowej nr2 rozegrano dwa turnieje w piłkę nożną,  pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Czarnkowa Andrzeja Tadli,  Turniej Charytatywny „ Krwinki Reissa 2017” dla chłopców i Wieczorny Charytatywny Turniej dla Dorosłych. 

Ostatni dzień akcji, zagościł w murach Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie odbył się „ I Dzień Estetyki Piękna”, w dniu tym można było skorzystać z darmowych porad i zabiegów fryzjerskich, kosmetycznych, pokazów kosmetyków, pokazu sprzętu domowego, zrobić pamiątkową, profesjonalną fotografię,  gościom serwowano pyszną kawę, herbatę i ciasta. Zwieńczeniem całej akcji był przepiękny, bardzo energetyczny koncert w którym wystąpili: zespół FROM i przyjaciele, Beata Spychalska i duet skrzypcowy 2be z Poznania.

Przez cały tydzień trwania akcji, zbierano pieniądze, na świąteczne paczki dla dzieci z oddziału onkologicznego szpitala w Poznaniu w ramach akcji „ Szlachetna Paczka”.

 Dziękując Honorowym Dawcom Krwi, wszystkim instytucjom i firmom wspierającym akcję, organizatorom - nauczycielom ZSP i CEZ w Czarnkowie,  Rodzicom uczniów, paniom z Internatu, szczególnie dziękujemy uczniom „ Górki” obecnym i byłym,  którzy nie tylko oddawali krew, ale także czynnie włączyli się w przygotowanie akcji są to: autorzy i bohaterowie filmu reklamowego, modelki i modele występujący w pokazie mody, młodzi śpiewający artyści, grono wolontariuszy, szkolna drużyna szpiku, członkowie Szkolnego Koła Caritas, obsługa sprzętu muzycznego i multimedialnego, fotografowie oraz para prowadząca galę.  Dziękujemy wszystkim słowami Johana Wolfganga Goethego „ Nie można być zawsze bohaterem, zawsze jednak można być człowiekiem ”.

                                  

                                                                                                                           W imieniu organizatorów

                                                                                                                           Danuta Mościcka-Patalas

                                                                                                                           Małgorzata Wylegała

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information