blank

Seminarium „Spawanie metali”

spawanie metali seminariumJak co roku na przełomie października i listopada gościmy wielokrotnie w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. 24 listopada 2017 roku nasi uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej, której celem był udział w IX seminarium „Spawanie metali – wymagania, badania i nowe technologie”. Podczas seminarium odbywały się także tzw. „Drzwi otwarte” Instytutu Politechnicznego tej uczelni.

Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z najnowocześniejszym technologiami i trendami w dziedzinie spajania metali. Nasi ślusarze i mechanicy pojazdów samochodowych brali udział m. in. w prezentacjach oraz pokazach sprzętu i aparatury spawalniczej, konkursach spawalniczych oraz prezentacjach ofert firm, produkujących sprzęt, aparaturę i materiały stosowane w spawalnictwie. Ponadto swe wyroby prezentowały firmy produkujące odzież ochronną i środki ochrony indywidualnej dla spawaczy.

Uczniowie uczestniczyli w wybranych przez siebie wykładach dotyczących m. in. nowoczesnego spajania materiałów inżynierskich, automatyki i robotyki w procesach spajania materiałów konstrukcyjnych oraz wymagań jakie stawiają spawaczom krajowe i europejskie normy. W drugiej części seminarium nauczyciele Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie uczestniczyli w wykładzie Pana Marcina Chybińskiego z Politechniki Poznańskiej pt. „Połączenia spawane w świetle Eurokodów” oraz wykładzie Pana Jacka Ignasiaka pt. „ Abicor Binzel – nowe rozwiązania dla przemysłu” z firmy Abicor Binzel.

Organizatorem wydarzeń był – Zakład Inżynierii Mechanicznej i Transportu Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile, Rada Regionalna Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych – Naczelnej Organizacji Technicznej, Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Pile, Koło Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile oraz Koło Spawalników Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Pile.

Udział w seminarium oraz „Drzwiach otwartych” Instytutu Politechnicznego był dla uczniów źródłem wielu cennych doświadczeń oraz okazją do zapoznania z najnowocześniejszą technologią spawalniczą. W pierwszej sesji seminarium wraz
z opiekunami uczestniczyli uczniowie praktycznej nauki zawodu, kształcący się w zawodzie ślusarz i mechanik pojazdów samochodowych. Udział w drugiej i trzeciej sesji seminarium brali Panowie Jarosław Bukowski, Piotr Mazurkiewicz, Waldemar Oltmann, Edward Polowczyk i Artur Kopka.

Waldemar Oltmann

Artur Kopka

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information