blank

Spotkanie z pracodawcami

spotkanie z pracodawcami 2017O współpracy szkół z zakładami pracy mówi się od lat, o kształceniu dualnym także: pytanie brzmi jednak, czy obie strony szkoła i pracodawcy, są rzeczywiście na to gotowi.? Właśnie na ten temat dyskutowali pracodawcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego współpracujący z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie oraz Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie na listopadowym spotkaniu. Jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskaliśmy, ale aby na rynek pracy trafili uczniowie o umiejętnościach oczekiwanych przez lokalne przedsiębiorstwa, konieczne jest zaangażowanie pracodawców w proces kształcenia przyszłych pracowników.

Pierwsza część spotkania dotyczyła prezentacji nowych programów nauczania w Branżowej Szkole I Stopnia oraz sposobu realizacji  zajęć praktycznych zgodnie z tymi programami. Przedstawione zostały także wyniki i analiza egzaminów z kwalifikacji w zawodach.

Druga część spotkania poświęcona była kształceniu praktycznemu w szkołach we współpracy z zakładami pracy. Dyskutowano w jaki sposób sprawdzić efekty kształcenia na poszczególnych etapach nauki. Pracodawcy zaproponowali, że po analizie nowych programów nauczania przedstawią  rozwiązania, które będą uwzględniały specyfikę poszczególnych zakładów pracy.

Izabela Grun

Małgorzata Wylegała

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information