XLIV Olimpiada Wiedzy Technicznej

W piątek 20 października 2017 roku odbyła się inauguracja 44 edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Do rywalizacji w etapie szkolnym przystąpiło 15 uczniów  naszej szkoły uczących się w zawodzie technik mechatronik.

Celem OWT jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowania techniką, podnoszenie kultury technicznej, przygotowanie do podejmowania dalszego kształcenia i samodzielnego zdobywania wiedzy wśród młodzieży szkolnej. OWT jest Olimpiadą ogólnej wiedzy o technice rozgrywaną trzystopniowo w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Obejmuje zagadnienia związane z przedmiotami podstawowymi: matematyką, fizyką, chemią oraz przedmiotami dotyczącymi budownictwa lądowego i wodnego, mechaniki, elektryki, elektroniki i energetyki, automatyki, informatyki itd.

Kilka dni temu ogłoszono wyniki pierwszego etapu tegorocznej edycji olimpiady. Do drugiego etapu, który odbędzie się w Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT  Rada w Poznaniu 5 stycznia 2018 roku zakwalifikowało się czterech uczniów z naszej szkoły. Wśród 25 zakwalifikowanych z całego województwa znaleźli się uczniowie z klasy drugiej technikum mechatronicznego: Robert Rybarczyk, Patryk Rączkowiak, Ireneusz Magdziarz oraz uczeń z klasy trzeciej technikum mechatronicznego Michał Bielejewski.  W drugim etapie chłopcy będą mogli zmierzyć się miedzy innymi z kolegami z: Poznania, Wronek, Śremu, Konina, Ostrowa Wlkp. i Turka.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań.

A.Bombelczyk