blank

Książka nas łączy

ksiazka nas laczy

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa
z najwspanialszymi ludźmi
minionych czasów"

 Kartezjusz

 

„Książka nas łączy”- hasło przewodnie tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych stało się bardzo realne wśród społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego. Nauczyciele „Górki” pozostawili ślad
w bibliotece szkolnej w postaci 245 podarowanych woluminów, które wzbogaciły zbiory biblioteczne.

Akcja miała na celu podniesienie poziomu czytelnictwa, propagowanie zainteresowania książką, kształtowanie kultury czytelniczej, a także integrację całej społeczności szkolnej. Na liście darowanych książek znalazły się prawdziwe „perełki” z wielu dziedzin wiedzy, po które z przyjemnością sięgnie młody czytelnik. Jaki wpływ na rozwój młodego pokolenia ma książka, wiedziano już w starożytności. Świadczą o tym słowa Marka Tuliusza Cycerona „Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach." Biblioteka dla wielu to nadal skarbnica wiedzy, a czytanie książek to najpiękniejsza przygoda, która pozwala odkrywać nowe bogactwa. Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z nowymi książkami.

Nauczyciele bibliotekarze z „Górki”

 

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information