blank

Mobilne warsztaty Endress + Hauser

Production facility of Flowtec at AurangabadNauka w naszej szkole oraz w Centrum Edukacji Zawodowej nie oznacza tylko lekcji realizowanych w jej murach. Dowodem na to są liczne przykłady współpracy z organizacjami, instytucjami, wyższymi uczelniami i ludźmi z świata nauki i kultury.

W ubiegły piątek miały miejsce kolejne warsztaty, w których uczestniczyli nasi uczniowie oraz odbyła się inauguracja współpracy z firmą Endress + Hauser.

Ta szwajcarska organizacja, założona w 1953 roku przez naukowca Georga Endressa oraz Ludwiga Hausera, jest światowym liderem w dziedzinie mechatroniki stosowanej, aparatury pomiarowej, usług i rozwiązań z zakresu inżynierii procesów przemysłowych. Firma dostarcza kompletne systemy automatyki do pomiaru przepływu, poziomu, ciśnienia, temperatury, analizy cieczy, rejestracji danych, komunikacji cyfrowej i optymalizacji procesów w kategoriach wydajności ekonomicznej, bezpieczeństwa i wpływu na środowisko naturalne. Na podstawie wieloletniego doświadczenia marka stworzyła produkty odpowiednie m. in. dla przemysłu chemicznego, spożywczego, nauk biologicznych, przemysłu elektro – energetycznego i metalurgicznego, branży paliwowej oraz wodno – ściekowej.

Gospodarzem spotkania była firma STEICO, z którą nasza szkoła i placówka współpracuje od dawna. Firma ta jest beneficjentem usług i produktów Endress + Hauser od wielu lat.

W mobilnym pojeździe nasi uczniowie mieli okazję uczestnictwa w krótkich wykładach, pokazach, a później - w warsztatach poświęconych mechatronice, automatyce i elektroenergetyce. Z ramienia firmy Pan Marcin Wróblewski, przeniósł przyszłych techników mechatroników i elektryków w interaktywny świat pracy maszyn i urządzeń. W bardzo ciekawy sposób zaprezentował on działanie aparatury pomiarowej, czujników przepływu różnych mediów, komunikatorów i cyfrowych portów oraz wielu innych aspektów.

Uczniowie mieli okazję do poznania wielu nowych urządzeń, najnowocześniejszej aparatury kontrolno – pomiarowej i zasady działania wielu węzłów mechatronicznych, elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych. Udział w warsztatach był dla nich ciekawych doświadczeniem i przeżyciem, a przede wszystkim rozszerzeniem wiedzy teoretycznej zdobywanej w szkole. Dowodem tego był ich aktywny udział w wydarzeniu i entuzjazm z jakim uczestniczyli w warsztatach.

Inicjatorem wydarzenia i nawiązania dalszej współpracy z Endress + Hauser, była wspomniana organizacja Steico i dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej Pan Andrzej Tadla.

Organizatorami byli nauczyciele Panowie Waldemar Oltmann i Artur Kopka. W warsztatach uczestniczyli technicy mechatronicy z klasy 3 TRM i elektrycy kształcący się w Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie.

Artur Kopka

Waldemar Oltmann

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information