Dni zdrowia psychicznego

psychikaO tym, jak ważne jest zdrowie psychiczne i  troska o nie, mieli okazję przekonać się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Nojego w Czarnkowie podczas obchodzonych Dni Zdrowia Psychicznego.

Ucząc się radzić sobie ze stresem, uczniowie wzięli udział w antystresowym  kolorowaniu, warsztatach „Jesienna ikebana”, warsztatach tworzenia kartek okolicznościowych a także zajęciach sportowych pod hasłem : „Ruch fizyczny najlepszym sposobem na stres i poprawę nastroju”. Ciekawą formą odreagowania negatywnych emocji były zajęcia fotograficzne „Jak polubić samego siebie – fototerapia z selfie w roli głównej”. Szkolne pedagog i psycholog przeprowadziły spotkania z młodzieżą na temat: „Jak dbać o zdrowie psychiczne?”, akcentując znaczenie pozytywnego myślenia w osiąganiu celów życiowych i budowaniu szczęścia.

Zaproszeni goście z Komendy Powiatowej Policji i Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzili warsztaty nt: „Dopalacze – zabójcze zagrożenie”, natomiast przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czarnkowie uświadomił, jak ważna jest umiejętność poprawnego komunikowania z innymi.

Dniom zdrowia psychicznego towarzyszyło przesłanie Leonardo da Vinci: „Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł”. Niech to wezwanie będzie dla nas wszystkich zachętą do troski o swój rozwój
i dbałości o psychikę.

Wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację Dni Zdrowia Psychicznego dziękujemy.

Pedagog i psycholog