blank

Budowlańcy w firmie Styropoz Sp. z o.o.

budowlancy styropianNie ma budowy w Wielkopolsce na której nie byłyby wykorzystywane wyroby firmy jest ona potentatem w produkcji styropianu na naszym rynku. Uczniowie klasy II i III technikum budownictwa dzięki uprzejmości gospodarzy firmy  Styropoz Sp. z o.o. w Poznaniu zwiedzili przedsiębiorstwo produkujące różne rodzaje styropianu. Na miejscu zobaczyliśmy jak z drobnych, bardzo twardych granulek polistyrenu w wyniku spieniania otrzymuje  się  lekkie, wielkie, już nie tylko białe bloki styropianu, które po sezonowaniu przycinane są na żądane wymiary.

Zwiedziliśmy też  laboratorium w którym dokonywane jest badanie właściwości płyt styropianowych, dzięki czemu producent ma pewność, że na rynek trafia produkt o najwyższych parametrach. Nasi przewodnicy podzielili się z nami swoją wiedzą na temat systemów ocieplania budynków zasadami doboru  materiału izolacyjnych na poszczególne elementy konstrukcji. Na stronie firmy znajduje się kalkulator do optymalnego doboru izolacji budynków. Wysoka sprzedaż produktów wymusza na przedsiębiorstwie konieczność rozbudowy dlatego na koniec zwiedziliśmy teren budowy nowej hali magazynowej.

Zarządowi firmy dziękujemy za możliwość zwiedzenia zakładu oraz cenne informacje na temat nowoczesnego budownictwa.

                                                                                  Błażej Mróz

                                                                                  Małgorzata Wylegała

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
chrzest 966
 bip logo
odkrywcy talentow
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information