Poetycka uczta na „Górce”

grzyby lirycznePonad wszystkie wasze uroki,

Ty! Poezjo, i ty Wymowo,

Jeden –wiecznie będzie wysoki:

Odpowiedni dać rzeczy –słowo!

Cyprian Kamil Norwid

W dniach 26-27 października 2017 r. młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego uczestniczyła w 23. edycji Grzybobranek Lirycznych zorganizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Czarnkowie. Spotkania autorskie z poetami odbyły się w bibliotece szkolnej na „Górce” w miłej kameralnej atmosferze.

Pierwszego dnia poeta Stanisław Neumert z Gulcza opowiadał o pasji pisania, filozofii życiowej i licznych zainteresowaniach. Przybliżył swój dorobek pisarsko-poetycki cytując pokaźną liczbę wierszy i limeryków. W kolejnym dniu gościem specjalnym był pan Jerzy Beniamin Zimny poznański poeta, krytyk literacki, laureat wielu konkursów literackich o zasięgu ogólnopolskim. Autor sześciu tomów poezji, powieści: Gromnica, zbioru esejów: Dzieci Norwida. Podczas spotkania analizował swoje wiersze oraz przypominał twórczość innych poetów. Zachęcał do rozwijania swoich pasji oraz interesował się trendami czytelniczymi wśród młodzieży. Jak przystało na literata, twierdził, że jeśli ktoś myśli o zaprezentowaniu swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców, to dobrze, żeby ta poezja była na wysokim poziomie. W przesympatycznej i miłej atmosferze zakończyły się spotkania młodych miłośników poetyckiego słowa z poetami.

Nauczyciele bibliotekarze