DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W CZARNKOWIE

den13 października 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który zaszczycili swą obecnością przedstawiciele Starostwa Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego: Pan Tadeusz Teterus, Pan Jacek Klimaszewski i Pan Ryszard Jabłonowski. W scenerii październikowych wrzosów (o którą zadbały Agnieszka Grabarz, Sylwia Jasionek-Grzelak i Katarzyna Bielejewska) rozbrzmiewały poetyckie strofy podkreślające szczególny charakter tego dnia.

A dzień rzeczywiście był szczególny, gdyż oprócz życzeń składanych nauczycielom i pracownikom oświaty przez Dyrektora pana Jana Palacza oraz Starostę Czarnkowsko- Trzcianeckiego pana Tadeusza Teterusa, były też podziękowania skierowane do pań odchodzących na emeryturę: pani Bożeny Kaczy – nauczycielki religii oraz pani Haliny Wycisk, która przez wiele lat dbała o to, by klasy i korytarze szkolne lśniły czystością. To dla nich w szczególności uczniowie z grupy „Słowo i gest” pod kierunkiem Mirosławy Kunysz dedykowali krótki program poetycki uzupełniony energicznym Jivem w wykonaniu grupy tanecznej przygotowanej przez Katarzynę Bielejewską i Łukasza Naplochę. Popłynęły też życzenia od koleżanek i kolegów z pracy. Uroczystość zakończono kabaretowym przedstawieniem, ukazującym nauczycieli i szkołę w krzywym zwierciadle przygotowanym przez grupę teatralną „Twarzą w twarz” pod kierunkiem Justyny Łopatko.

Tego dnia na uroczystej gali podczas Powiatowego Dnia Edukacji w Miejskim Centrum Kultury zostali również nagrodzeni szczególnie wyróżniający się nauczyciele: Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Elżbieta Anioła, Medal Komisji Edukacji Narodowej – Anna Zalewska i Lucyna Kalkowska, Złoty Krzyż Zasługi - Danuta Mościcka – Patalas, Brązowy Krzyż Zasługi - Monika Jabłonowska, Nagrodę Kuratora – Paulina Giś i Monika Jabłonowska, Nagrodę Starosty – Justyna Łopatko i Hanna Karcz – Sowińska. Gratulujemy nagrodzonym. Wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły życzymy wytrwałości w osiąganiu najwyższych celów, pomyślności w życiu osobistym i uśmiechu każdego dnia.

Justyna Łopatko