blank

Bieg na orientację w Goraju

bieg bno30.09.2017 r. w Goraju zostały przeprowadzone XXI Mistrzostwa Szkół Leśnych w indywidualnym BnO oraz XVII Mistrzostwa Szkół Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w Imprezie na Orientację. Przyjechali biegacze z Zespołów Szkół Leśnych z Tucholi,  Białowieży, Rucianego Nida i Goraju, ze Szkół Podstawowych z Czarnkowa i Lubasza, z Gimnazjum z Romanowa Dolnego i Czarnkowa a także Prywatnego Zespół Szkół i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Czarnkowa oraz Liceum Salezjańskiego z Piły.

Wystartowało 117 zawodników w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. W XVII Mistrzostwach Szkół Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w InO naszą szkołę reprezentowali uczniowie:  Piotr Graj z klasy IV M4 i Alicja Wiza z kl. II Ek.  Ich zadaniem było w jak najkrótszym czasie pokonanie  wyznaczonej trasy  na odcinku ok. 10 km oraz znalezienie kilkunastu punktów w terenie. Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością posługiwania się mapą i kompasem oraz dobrą kondycją fizyczną. Niestety w tym roku nie udało się pokonać dystansu w określonym czasie. Było to jednak kolejne doświadczenie z mapą w terenie. Uczniowie pokonując własne słabości odnieśli zwycięstwo kończąc bieg bowiem jak powiedział Józef Piłsudski „Być zwy­ciężonym i nie ulec to zwy­cięstwo, zwy­ciężyć i spocząć na laurach - to klęska”.  

Opiekunkami młodzieży były Hanna Gadzińska i Lucyna Kalkowska.

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
chrzest 966
 bip logo
odkrywcy talentow
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information