blank

Europejski Dzień Języków

dzien jezykow26 września stał się dniem, w którym Rada Europy, poprzez szereg działań,  zachęcała 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie od wieku. W szkołach, na wieczorowych kursach, w trakcie spotkań ze znajomymi albo samotnie w domowym zaciszu – to, jak Europejczycy będą się uczyć obcych języków, nie ma najmniejszego znaczenia. Ważny jest zapał i świadomość czekających korzyści. W tak określoną ideę Europejskiego Dnia Języków Obcych wpisała się również nasza szkoła.

W dniach 25-27 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie zorganizowane zostały liczne konkursy i zabawy edukacyjne, ukierunkowane na naukę języków obcych. Celem podjętych, przez nauczycieli działań, było uświadomienie młodzieży  istotnego znaczenia wielojęzyczności w jednoczącej się Europie. Wszystkim zaangażowanym uczniom towarzyszyła dobra zabawa oraz duch rywalizacji. Wśród tych, którzy wykazali się swoimi umiejętnościami językowymi, na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Filip Nowakowski, Bartosz Kaput i Jakub Golik z klasy II IB oraz Małgorzata Niżyńska, Wojciech Raszewski i Dawid Nowacki z klasy II IŻ.

Oprócz gier i zabaw o charakterze edukacyjnym odbyły się również liczne lekcje, rozwijające pasje językowe oraz pogłębiające wiedzę młodzieży o kulturze krajów europejskich. Tematyką lekcji były m.in.: słynny Oktoberfest czy kultura Wielkiej Brytanii. Wśród quizów należy wspomnieć przede wszystkim o interaktywnej zabawie Kahoot czy grze Treasure Hunt.

Pamiętajmy, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, a różnorodność językowa to bogate dziedzictwo kulturowe naszego kontynentu.

Nauczyciele zespołu

języków obcych nowożytnych

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
chrzest 966
 bip logo
odkrywcy talentow
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information