Narodowe Czytanie „Wesela” w Czarnkowie

narodowe weseleW sobotę, 02.09.2017 roku na scenie na Placu Wolności o godzinie 10 dźwiękiem trąbki, rozpoczęło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, w które pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej zaangażowali wiele osób z różnych instytucji lokalnego środowiska. Z uwagi na czas wakacyjny inicjatywę czytania podjęło niewielu uczniów czarnkowskich szkół. Narodowe Czytanie zapoczątkowała para prezydencka Bronisław Komorowski z małżonką i akcja ta jest kontynuowana przez następne pary prezydenckie. Idee tego przedsięwzięcia są właściwie dwie: przybliżenie klasycznej literatury polskiej oraz przybliżenie wartości jakie płyną z czytania książek.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych reprezentowany był podczas tego wydarzenia przez nauczycielki: Hannę Gadzińską, Lucynę Kalkowską i Monikę Mieloch –Sobczyńską.

W trakcie trwania „Wesela” wszystkich czytających, jak i słuchających, jak na przyjęcie weselne przystało, poczęstowano filiżanką kawy i kawałkiem tortu o narodowych barwach.

Lucyna Kalkowska